באר שבע

נשיא המדינה סייר בביהמ"ש הקהילתי בבאר שבע

מטרתו של בית המשפט הקהילתי היא להציע פתרונות שיקומיים, מבוססי מיקום וקהילה, לבעיות המובאות לפתחו של בית המשפט, זאת, באמצעות הליך פלילי שיתופי ממוקד בתוצאות שיקומיות

תמי מאור 06/08/2018
נשיא המדינה בבית המשפט הקהילתי (צילום: קובי גדעון, לע"מ)

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, סייר ביום רביעי האחרון, בבית המשפט הקהילתי בבאר שבע ונחשף להצלחה של הפרויקט. יחד עמו ביקרו במקום שרת המשפטים איילת שקד, נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות ואישי ציבור רבים נוספים. כידוע, באר שבע הייתה החלוצה בהקמת בית משפט קהילתי ראשון מסוגו בישראל. אחריה הועתק המיזם, המבטא שותפות ואחריות חברתית למען הקהילה, לערים אחרות במרכז הארץ בהן תל אביב, בהמשך צפויה פעילותו להתרחב גם לירושלים וחיפה.

מטרתו של בית המשפט הקהילתי היא להציע פתרונות שיקומיים, מבוססי מיקום וקהילה, לבעיות המובאות לפתחו של בית המשפט. זאת, באמצעות הליך פלילי שיתופי, מבוסס ידע והקשר, ממוקד בתוצאות שיקומיות ונשען על משאבי רווחה וקהילה, תוך הנגשת שירותי רווחה וחיזוק מערכות תומכות ומבלי לפגוע במעמדו של נפגע העבירה בהליך הפלילי. המודל החל לפעול בבאר שבע בזכות תשתית קהילתית איתנה הכוללת מגוון רחב של שירותים ציבוריים, ארגונים חברתיים, ותושבים הפעילים למען קהילתם. חדשנותו וכוחו - באחריות המשותפת שנוטלות על עצמן יחד - מערכת המשפט ואכיפת החוק על מרכיביה והעיר על שירותיה ותושביה.

מדובר בפרויקט משותף למשרד המשפטים, עיריית באר-שבע, הנהלת בתי המשפט, משרד הרווחה והשירותים החברתיים, משטרת ישראל וג'וינט ישראל-אשלים.

נשיא המדינה, ראובן ריבלין: "הרוח שנושבת כאן היא של אכפתיות, של אמונה בבני אדם. התרשמתי שהאחריות המשותפת איננה רק בגדר עקרון על, אלא תיאור מדויק של מה שמתרחש כאן, בבית המשפט הקהילתי, מידי יום ביומו. בית המשפט הקהילתי הוא עדות נוספת לכך שמערכת המשפט שלנו איננה שוקטת על שמריה, ובוחנת דרכים חדשות להעמיק את הצדק והצדקה שבמשפט, וכן את יעילותו".

 

 

עוד בבאר שבע
חשבנו שיעניין אותך גם...
השכמת ים לאזרחים הוותיקים
יוסף מיכאלי
יוסף בעל החלומות
שבוע זה"ב במגדל העמק
בוטלו דמי הרישום ליולא בסך 120 שקלים
בוטלו דמי הרישום ליול"א בסך 120 שקלים
מבת ים למיס פרוגרס
ארבעה פצועים בתאונה בתל אביב
ארבעה פצועים בתאונה בתל אביב
סגן קיילה סוודלו ובני משפחתה
אות הצטיינות לחיילת בודדה מהרצליה
פרויקט הדרים בגליל ים הרצליה
קבלת היתר בניה בפרויקט מחיר למשתכן בהרצליה