באר שבע

נשיא המדינה סייר בביהמ"ש הקהילתי בבאר שבע

מטרתו של בית המשפט הקהילתי היא להציע פתרונות שיקומיים, מבוססי מיקום וקהילה, לבעיות המובאות לפתחו של בית המשפט, זאת, באמצעות הליך פלילי שיתופי ממוקד בתוצאות שיקומיות

תמי מאור 06/08/2018
נשיא המדינה בבית המשפט הקהילתי (צילום: קובי גדעון, לע"מ)

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, סייר ביום רביעי האחרון, בבית המשפט הקהילתי בבאר שבע ונחשף להצלחה של הפרויקט. יחד עמו ביקרו במקום שרת המשפטים איילת שקד, נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות ואישי ציבור רבים נוספים. כידוע, באר שבע הייתה החלוצה בהקמת בית משפט קהילתי ראשון מסוגו בישראל. אחריה הועתק המיזם, המבטא שותפות ואחריות חברתית למען הקהילה, לערים אחרות במרכז הארץ בהן תל אביב, בהמשך צפויה פעילותו להתרחב גם לירושלים וחיפה.

מטרתו של בית המשפט הקהילתי היא להציע פתרונות שיקומיים, מבוססי מיקום וקהילה, לבעיות המובאות לפתחו של בית המשפט. זאת, באמצעות הליך פלילי שיתופי, מבוסס ידע והקשר, ממוקד בתוצאות שיקומיות ונשען על משאבי רווחה וקהילה, תוך הנגשת שירותי רווחה וחיזוק מערכות תומכות ומבלי לפגוע במעמדו של נפגע העבירה בהליך הפלילי. המודל החל לפעול בבאר שבע בזכות תשתית קהילתית איתנה הכוללת מגוון רחב של שירותים ציבוריים, ארגונים חברתיים, ותושבים הפעילים למען קהילתם. חדשנותו וכוחו - באחריות המשותפת שנוטלות על עצמן יחד - מערכת המשפט ואכיפת החוק על מרכיביה והעיר על שירותיה ותושביה.

מדובר בפרויקט משותף למשרד המשפטים, עיריית באר-שבע, הנהלת בתי המשפט, משרד הרווחה והשירותים החברתיים, משטרת ישראל וג'וינט ישראל-אשלים.

נשיא המדינה, ראובן ריבלין: "הרוח שנושבת כאן היא של אכפתיות, של אמונה בבני אדם. התרשמתי שהאחריות המשותפת איננה רק בגדר עקרון על, אלא תיאור מדויק של מה שמתרחש כאן, בבית המשפט הקהילתי, מידי יום ביומו. בית המשפט הקהילתי הוא עדות נוספת לכך שמערכת המשפט שלנו איננה שוקטת על שמריה, ובוחנת דרכים חדשות להעמיק את הצדק והצדקה שבמשפט, וכן את יעילותו".

 

 

עוד בבאר שבע
חשבנו שיעניין אותך גם...
החלו עבודות הנגשת בית מוזה
החלו עבודות הנגשת בית מוזה
כביש חדש נפתח בחדרה
ראש הנקרה
מהכחול של הנקרות אל הירוק של הגליל
אופנוען נפצע בתאונה ליד כפ"ס
פצוע דקירה באיזור התעשייה צריפין
רוכב אופנוע נהרג בתאונה בכביש 431
רוכב אופנוע נהרג בתאונה בכביש 431
בר זומר
בר זומר נראית FIX
אמנון בן ארצי ראש אגף ההנדסה בדור גז
פסח כשר ובטוח