באר שבע

ב"ס בעיצוב אדריכלי

תיכון רמות הרכס, בית ספר בעיצוב אדריכלי חדשני, שנבנה בשכונת רמות בבאר שבע, בנוי כעיר קטנה עם מערכת של חללי חוץ ופנים

כתב לוקאל 14/08/2018
ב
הדמיה של בית הספר (באדיבות עיריית באר-שבע)

 

תיכון רמות הרכס- המוסד החינוכי החדש, הנבנה בימים אלו על ידי עיריית באר-שבע, משתרע על שטח של 10,000 מ"ר. התיכון, הקרוי ע"ש משה זילברמן, ראש העירייה הרביעי של באר שבע, צפוי לאכלס בסופו של תהליך כ-1200 תלמידים. בשנת הלימודים הקרובה ילמדו בבית הספר כ-370 תלמידים בגילאי 14-12.

במבואת בית הספר, הממוקם בלב השכונה הצעירה רמות, יהיו חללים מעניינים ושונים, גירויים בשילובי צבעים ובחומרים עדכניים, המשרים אווירה נעימה ונינוחה שתפרה את דמיונם ותנעים את שהייתם של הנוכחים.

המבנה הייחודי שתכנן אדריכל, גדעון פובזנר, בנוי כעיר קטנה של ילדים הנעים במערכת של חללי חוץ ופנים, חצרות פנימיות ומרחבים משותפים תוך שמירה על תחושת בית בעבור התלמידים. לכל קבוצת גיל "בית" משלה עם חצרות "פרטיות", שירותים וחדרי ספח. בכל "בית" מבואה רב תכליתית גדולה המאפשרת התכנסות של כל החטיבה ו"כיתות חכמות" המאפשרות יישום של מיטב שיטות הלימוד המודרניות. במרכז ביה"ס נמצאים המנהלה והמעבדות.

בית הספר בנוי מלבני חרס צבעוניות אשר יחד עם הגאומטריה המורכבת של המבנה יוצרות מבטים מלאי חיים וענין מבחוץ ומבפנים. דרך פתחים וויטרינות המבואה ומרפסות המוסד החינוכי ניתן יהיה לצפות בנוף יפהפייה.

 

דגש ניתן גם לתכנון אולם הספורט שנבנה בסטנדרטים בינלאומיים בסמוך למבנה בית הספר. האולם, הרב תכליתי, נבנה על שטח של כ-2,500 מ"ר וישמש למשחקים במגוון ענפי הספורט בהם: כדוריד, כדורסל, קט רגל. באולם 550 מקומות ישיבה, חדרי חוגים, חדר כושר ומלתחות. בנוסף, נבנים במוסד החינוכי גם ספריה, אודיטוריום וקפטריה עירוניים אשר גם הם מתחברים לשביל הולכי הרגל ומאפשרים שימוש לתושבי הקהילה גם כשבית הספר אינו פעיל.

 

תיכון רמות הרכס מבטא חדשנות חינוכית המתבטאת בין היתר בעיצוב ותכנון מרחבי למידה המעניקים לכל תלמיד עולם רחב של הזדמנויות והתנסויות מאתגרות. המזמנים גירויים, למידה חווייתית, התנסויות ורכישת מיומנויות להעצמתם, הצלחתם והכשרתם של התלמידים לקראת אתגרי העתיד.

 


 


 

עוד בבאר שבע
חשבנו שיעניין אותך גם...
הרצליה מנציחה את זכר מאמן האתלטיקה
הפירמידה יוצאת מהרציף
ונדליזם בגן המדע החדש
רון אקרמן, הזכיין  המקומי
רשת תיווך הנדל"ן הבינלאומית 'קלר וויליאמס' הגיעה לתל אביב
נלחמים בנהיגה בשכרות
נלחמים בנהיגה בשכרות
גיא קלנר. מונה לסגן ראש עירייה בתואר
גיא קלנר מונה לסגן ראש עיריית רמה"ש בתואר
נזק כבד בשריפה בדירה בהוד השרון
עבודות שירות לעורכת דין שהורשעה בעבירות מס
עבודות שירות לעורכת דין שהורשעה בעבירות מס