באר שבע

במיתר החל פיתוח שכונת הבנים הממשיכים

לראשונה: החברה הכלכלית מיתר תהיה החברה המפתחת של השכונה החדשה ביישוב

כתב לוקאל 15/08/2018
החל פיתוח שכונת הבנים הממשיכים במיתר
מיתר מהאוויר (צילום: אבי קלבו)

במועצה המקומית מיתר החלו את שלבי הפיתוח לשכונת הבנים הממשיכים שתבנה מדרום לישוב. לראשונה החברה הכלכלית של מיתר תהיה בעצמה החברה המפתחת והיא זו שתעסיק את קבלני הביצוע. מדובר בקפיצת מדרגה לישוב והצטרפות לקבוצה מצומצמת של רשויות העובדות בצורה זו. 

המועצה המקומית מיתר מתפתחת ומקימה שכונות חדשות. אחת השכונות המבוקשות היא שכונת הבנים הממשיכים שרובה שמורה לילדי מיתר החוזרים. השכונה כבר בשלבי תכנון וכעת עומדת המועצה לפני פיתוח הקרקע לשכונה החדשה. בשל חשיבות השכונה לתושבים ולישוב, החליטו במועצה לקחת על עצמם את האחריות לפיתוח מידי הרשות למקרקעי ישראל (רמ"י). זו הפעם הראשונה שמיתר, באמצעות החברה הכלכלית, תנהל פיתוח שכונה, מה שמכניס את הישוב הקטן בנגב לליגה של הרשויות המפותחות והחזקות בישראל.

במועצת מיתר ובחברה הכלכלית של הישוב מאמינים כי פיתוח השכונה בעצמם תעשיר את קופת המועצה ותשפר את דרכי ההתנהלות מול הרוכשים והתושבים הקיימים. בנוסף, נמסר מהחברה הכלכלית, בניית התשתיות תתקיים עוד לפני כלל ה-"80 אחוז אכלוס" הנהוג אצל רמ"י וחברות אחרות, כדי שהרוכשים שיעברו לגור בשכונה יקבלו מדרכות, כבישים ועמודי תאורה עוד לפני שכל הבתים נבנו.

ציון אלמלם, מנכ"ל החברה הכלכלית מיתר: "מדובר בשינוי מגמה משמעותי ביותר המקנה למועצה את הכוח לשלוט על השכונות שבאחריותה. הפעלנו סעיף בחוק שמקנה זכות פיתוח למועצה, הקמנו צוות של יועצים ועורכי דין מומחים, הוצאנו מכרז לחברה מנהלת ובשבועות הקרובים תיבחר החברה לניהול הפרויקט מטעמנו. אנו מאמינים שניהול עצמאי שלנו ייתן מענה מהיר לרוכשים ולבעלי הקרקעות והקשר עם התושב יהיה בצורה בלתי-אמצעית. עד היום תושבים היו פונים אלינו עם תלונות ולנו לא היה הרבה מה לעשות עם זה חוץ מלפנות בעצמנו לחברה המפתחת ולהעביר את דרישות ובקשות התושבים. בשכונה הדרומית שתיבנה אנו השולטים ולכן אנו גם אלו שמקבלים את ההחלטות בשטח".  


עוד בבאר שבע
חשבנו שיעניין אותך גם...
המסמר שעושה את ההבדל..
המסמר שעושה את ההבדל
אומרים "לא לאלימות"
נערכים לאכיפת חוק האופניים
רעננה במקום ה-20 בשיעור הולכי הרגל הנפגעים בתאונות דרכים
רעננה במקום ה-20 בהיפגעות הולכי רגל בתאונות
רעננה מנסה למצוא דרך לפטור מחובת איחוד תאגידים
רעננה רוצה להיות עצמאית
מכוון הכי גבוה
מכוון הכי גבוה
ילדה בת תשע נשדדה לאור יום
ילדה בת תשע נשדדה לאור יום
יהודית שבתאי. מסע רצוף סבל ותלאות
"הרגשתי שאני חייבת לעשות הכל כדי להישאר בחיים"