באר שבע

מב"ש למצעד הגאווה במונטריאול

דיג'יי להט"בית מבאר שבע תקלטה במצעד הגאווה של מונטריאול

כתב לוקאל 22/08/2018
מצעד הלהט"ב (צילום: רוני כרמל)

בשבוע שעבר, יצאה משלחת של 8 ישראלים באר-שבעים חברי הקהילה הגאה כל הדרך למונטריאול שבקנדה. במהלך הביקור נפגשו חברי הקבוצה מבאר שבע עם קנדים יהודים חברי הקהילה הגאה במונטריאול, והם השתתפו יחד במצעד הגאווה הרשמי של העיר.

המשתתפים הישראלים במשלחת הם פעילים, משפיעים ומובילים בקרב הקהילה הגאה בדרום הארץ. המשלחת כוללת את יוזמי מצעד הגאווה הראשון בבאר שבע, חברי ועד "הבית הגאה בבאר שבע" - העמותה הגאה היחידה הפועלת בדרום הארץ, נציגי "התא הגאה" של אוניברסיטת בן גוריון, מלכות דראג ידועות, בעלי של הפאב הקווירי- פמיניסטי "ביאליק 26", ואפילו הדיג'יאית הרשמית של האירועים הגאים בדרום שהקימה את ליין "מונרו" - שתקלטה על המשאיות לאורך מצעד הגאווה הרשמי של מונטראול.

חברי המשלחת דנו במהלך הביקור בסוגיית הזיהוי כיהודי גאה בישראל ובחו"ל, הכינו חלות צבעוניות גאות לשבת, והשתתפו באירועי הקהילה הגאה בעיר. במהלך מצעד הגאווה הענק של מונטריאול לקחו חברי המשלחת מבאר שבע תפקידי מפתח, החל מתקלוט על המשאיות ועד הופעות דראג לאורך המצעד ברחבי העיר.

בימים אלה מציינת השותפות בין באר שבע ובני שמעון לקהילה היהודית של מונטריאול 25 שנים של עשייה משותפות. דפני קרן לפידות, מנהלת שותפות באר שבע-בני שמעון-מונטריאול בסוכנות היהודית ציינה כי " מדי שנה נערכים מאות מפגשים בין מתנדבים מישראל והקהילות השותפות מעבר לים וכי מיזם 'שותפות ביחד' של הסוכנות נותן הזדמנות להכיר את ישראל באופן בלתי אמצעי ולקדם ביחד פרויקטים משותפים".


עוד בבאר שבע
חשבנו שיעניין אותך גם...
הסתיימה חקירת אירוע הדקירה בשכונת יוספטל
קונצרט חגיגי לתושבי הדרום
האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים בקונצרט חגיגי לתושבי הדרום
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
מספר תאגידי המים יצומצם ל-30
מדוע דרושה התערבות עו"ד כדי שהעירייה תטפל בפניות?
יצאה לדרך
"הלב מלא גאווה"
גבר טבע בבריכה בעכו
גבר טבע בבריכה בעכו