באר שבע

המנצח

ד"ר זיו קוז'וקרו מונה למנצח הבית של הסינפונייטה הישראלית באר שבע. יצירה מקורית שהלחין תבוצע בבכורה עולמית בפתיחת העונה

כתב לוקאל 16/09/2018
המנצח
זיו קוזוקרו (צילום: נורית מוזס-קלמקי)

ד"ר זיו קוז'וקרו מצטרף לצוות הניהול האמנותי של הסינפונייטה הישראלית באר שבע. בקונצרט פתיחת העונה התזמורת תבצע יצירה מקורית שהלחין בבכורה עולמית.

ד"ר זיו קוז'וקרו, מלחין, מעבד, מנצח ואיש אקדמיה עובד עם הסינפונייטה הישראלית באר שבע כבר שנים רבות. מהעונה ה-46 שתפתח באוקטובר יכהן כמנצח הבית וחלק מצוות הניהול האמנותי של התזמורת, לצד המנהל המוסיקלי הנכנס ניר קברטי ומאסטרו דורון סלמון. לקראת קונצרט פתיחת העונה של התזמורת שיתקיים ב–27 באוקטובר, קוז'וקרו הלחין במיוחד עבור התזמורת ואנסמבל טמפרה את היצירה "רישומים בטמפרה" אשר תבוצע בקונצרט בבכורה עולמית.

היצירה בנויה כווריאציה עכשווית של קונצ׳רטו גרוסו אשר בו אנסמבל טמפרה מהווה את הגוף הסולני אל מול התזמורת. היצירה עוסקת בניסיונו של קוז'וקרו ללכוד בעזרת אמצעים מוסיקליים מופשטים רסיסיי זיכרונות-חלומות שלו כילד בבאר שבע בה נולד בשנות -70 וגדל בשנות ה-80 וה-90.  קוז'וקרו מספר "היצירה מהווה הקדשה ומחווה סמלית שלי לעיר באר שבע, לשנת ה-70 לישראל, לתזמורת הסינפונייטה היקרה, ולפתיחת עונה חגיגית זו בה נכנס מאסטרו קברטי לתפקיד הניהול המוזיקלי, ואנוכי מצטרף כמנצח הבית של התזמורת".

קלאודיה צובל, מנכ"לית הסינפונייטה הישראלית באר שבע "אני מברכת על הצטרפותו של ד"ר זיו קוזו'קרו לצוות הניהול האמנותי של התזמורת. ד"ר קוז'וקרו הוא איש רב פעלים, מוכשר ונכס גדול לתזמורת. אין לי ספק שהעונה הקרובה תהיה מיוחדת מאוד"

עוד בבאר שבע
חשבנו שיעניין אותך גם...
פרסום ראשון: עופר בן דור התפטר במפתיע מהמועצה
השחרור: בין כאב לתקווה
"השחרור: בין כאב לתקווה"
בכמה נמכר פנטהאוז בגני תקווה?
הוארך מעצרו של בנו ריינהורן החשוד בעבירות מין
האנסמבל הקולי הישראלי מציג
ניסיון לנפץ שמשות סניף מרצ בהרצליה
עצורים במסגרת חקירת תאונת עבודה קטלנית באשקלון
סניף הדואר במגדיאל. מחכים למפעיל חדש
סניף הדואר במגדיאל נסגר באופן זמני