באר שבע

יערות הנגב נתונים לוונדליזם מוגבר

נתון זה הוצג בישיבת פורום הבטיחות של קק"ל במרחב דרום. בקק"ל החליטו להילחם בתופעה באמצעות אכיפה מוגברת נגד שימוש לא תקין בשבילי היער ושמירה נגד ונדליסטים

תמי מאור 21/10/2018
יערות הנגב נתונים לוונדליזם מוגבר
לכלוך ופסולת ביערות קק"ל (צילום: מערך הסברה קק"ל)

השבוע התקיימה ישיבה של פורום בטיחות של קק"ל במשרדי קק"ל מרחב דרום. במהלך הישיבה הציגו נציגי קק"ל נזקים שונים שנגרמו לשבילים ולמסלולי האופניים ביערות הנגב. עיקר הנזק, לפי קק"ל, נגרם לשבילי האופניים מוונדליזם מכוון או משימוש לא תקין כדוגמת נסיעה עם אופנועי שטח ורכיבה על סוסים בשבילים לא מתאימים. נתון נוסף שעלה בישיבה הוא שהפגיעה בשבילי היערות בנגב גדולה מזו בשאר היערות בישראל.

כבר היום מנסים עובדי קק"ל להילחם בתופעה באמצעות תצפיות, מחסומים בשטח ושיתופי פעולה עם גורמי החוק. למרות זאת, עדיין מצליחים רוכבים רבים להיכנס ליערות ולהשתמש במסלולים שאינם מתאימים. כך לדוגמה מסלולי אופניים רבים, סינגלים, נפגעו בגלל אופנועי השטח וכיום אף יכולים להוות סכנה לרוכבי האופניים.

"הוונדליזם שמתרחש ביערות כתוצאה מפעילות שונה כמו עבריינות, רכיבת אופנועים, רכיבת סוסים, וכמובן השלכת פסולת, מהווה פגיעה עמוקה ביער" מסר דניאל גיגי, מנהל מרחב דרום בקק"ל. "מעבר לפגיעה האפשרית בעצים ובעלי החיים, ישנה כמובן גם פגיעה בבטיחות המבקרים ביערות. ברגע ששביל אופניים נרמס על ידי אופנוע השביל הופך לסכנה לרוכב ובורות שנוצרו או סלעים שיצאו יכולים לגרום לאסון. עובדי קק"ל מרחב דרום עושים כל שביכולתם במטרה לשמור על היערות אך עדיין אנו זקוקים לשיתופי פעולה עם הרשויות והגופים המנהלים שטחים פתוחים, וכמובן לאחריות אזרחית. אני מקווה שגם רשויות החוק יעלו את הנושא לסדר עדיפות גבוה ושרף הענישה של הפוגעים ישקף את חומרת הפגיעה ביערות. היערות הם שלנו ועבורנו. אנו חייבים לשמור עליהם ועל כללי הבטיחות שנקבעו כדי שנוכל כולנו להמשיך ליהנות מהיער ללא חשש".

 

 

 

 

 

 

 

 

עוד בבאר שבע
מיכאל פרוסמושקין 01/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 19/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 16/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 22/06/2019
מיכאל פרוסמושקין 20/06/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מתואמות ביניהן
קשיש הורשע ברצח אשתו
קשיש הורשע ברצח אשתו
הזמן הולך ואוזל
למי שייכת המילה ירוקים?
בראשית: דנה אינטרנשיונל: התערוכה
"בראשית": דנה אינטרנשיונל
החולדות כבר כאן
ראש עיר מנצח
זהו יום הבוחר
זהו יום הבוחר