באר שבע

מה עושים עם פתקיות ההצבעה?

מיד לאחר שיספרו הפתקים ויושלכו לפח יגיעו מיליוני הפתקים לחברת נגב אקולוגיה שם ימוחזרו ויצאו כחומר חדש שכולנו משתמשים בו על בסיס יומיומי – נייר טואלט

כתב לוקאל 29/10/2018
מה עושים עם פתקיות ההצבעה?
מפעל המיחזור באופקים (צילום: דני ששון)

אם חששתם מכמות הפתקים האדירה שתלך מחר (שלישי) עם סיום ספירת הקולות בבחירות לרשויות המקומיות, לפח אתם יכולים להסיר דאגה מלבכם. חברת נגב אקולוגיה אוספת את הפתקים וממחזרת אותם. מסתבר כי בסוף התהליך פתקי ההצבעה שלנו, שישפיעו על חיי כל אזרח במדינה, יחזרו אלינו בצורה מעט פחות הרת-גורל אך עדיין משמעותית לחיינו - גלילי נייר טואלט.

 התהליך שהפתקיות עוברות מתחיל כאמור מפח הזבל. חברת נגב אקולוגיה משנעת את הנייר למפעל תעשיות מחזור באופקים שם דוחסים אותו לקוביות עד שמתקבלות באלות של נייר דחוס. את הבאלות מעבירה החברה למפעל שניב תעשיות נייר, שגם נמצא באופקים, שם מייצרים מהם גלילי נייר טואלט שאחר כך נארזים ונמכרים ברשתות השיווק.

 יניב דמרי, סמנכ"ל השיווק של נגב אקולוגיה: "אחת המטרות שלנו היא לגרום לצמצום משמעותי של כמויות הפסולת המובלות להטמנה על ידי הפיכת הפסולת לחומר גלם. בחומר הגלם החדש שנוצר מהפסולת אפשר לעשות שימוש לצורך ייצור מוצרים חדשים או לצורך הפקת אנרגיה. כך לדוגמה פתקיות ההצבעה, העשויות מנייר לבן דק, יכולות בקלות להפוך למוצר חדש עבור הציבור. במקום להשליך את הפתקיות להטמנה, אנו מצליחים להגדיל את כמויות הפסולת המיועדות למיחזור ובעצם ליצור משאב ממטרד".

עוד בבאר שבע
חשבנו שיעניין אותך גם...
משנה מאמן משנה מזל
נכנסו למועצה
150 תלמידים ומורים למען ילדה אחת
גבר הותקף בכפר סבא
לפתוח את הלב
פיתרון לבעיית הפקקים בכפר סבא?
עיריית כפר סבא מצאה פיתרון לבעיית הפקקים בעיר?
מתכון - בולונז עוף לילדים
שלטים של הליכוד הושחתו ברעננה
שלטים של "הליכוד" הושחתו ברעננה