באר שבע

מציינים את הסיגד

חג הכיסופים לציון של יהודי אתיופיה יצוין (4.11.18) במרכז הצעירים בבאר-שבע. במסגרת האירוע ייהנו המשתתפים בין היתר ממופע של להקת "אנסמבל- עד יבוא"

כתב לוקאל 04/11/2018
אירוע הסיגד אשתקד (צילום ארכיון: דוברות)

אירוע הסיגד של קהילת ביתא ישראל יתקיים הערב (ראשון, 04/10, 17:30) במרכז הצעירים בבאר-שבע. במסגרת האירוע יהנו המשתתפים בין היתר ממופע של להקת "אנסמבל- עד יבוא", הרכב מוזיקאלי ייחודי המתבסס על טהרת המוסיקה האתיופית המסורתית, ההרכב מנגן עיבודים מסורתיים לצד עיבודים מודרניים ומתמחה בסגנונות מוזיקאליים מאזורים שונים באתיופיה, ממופע "שירת הקייסים"- עיבוד מיוחד של פיוטי קודש של יהדות אתיופיה, בעיבוד מקורי בהשראת שירת/תפילת הקייסים ומתערוכת צילומים ותמונות נדירות העוסקות בסיפורה של יהדות אתיופיה.

 כזכור, 50 יום לאחר יום כיפור מציינים היהודים יוצאי אתיופיה את חג הסיגד. החג מסמל את חידוש הברית של יהודי אתיופיה עם עמם ועם תורתם. מאז עלייתם לישראל מציינים יהודי אתיופיה את החג בעלייה לרגל לירושלים. משנת 2008 מדינת ישראל מכירה ביום הסיגד כאחד החגים הרשמיים בישראל על פי חוק. הכרה זו באה לידי ביטוי כמסורת בבאר-שבע באמצעות טקס אותו מארגנים המחלקה לאירועים ואגף הרווחה והשירותים החברתיים בעיריית באר-שבע בשיתוף חברת "כיוונים", הסוכנות היהודית, משרדי ממשלה ועמותות שונות.

 

עוד בבאר שבע
חשבנו שיעניין אותך גם...
אלדד אמיר. ראש חזק מצליח לנצח כל אחד
הים זורם לי בדם
יוצאת לדרך
יוצאת לאתגר חדש
"נילחם באנטישמיות בעזרת אהבה ואחדות"
קמפיין חדש לריף נאמן
אהרון דינוביץ, יור ארגון קבלני פתח תקווה
צניחה חדה בהתחלות הבנייה בפ"ת
שיתוף פעולה על אזורי בין רשויות
מחאת הפעילים למען הנת"צ ברעננה