באר שבע

בעקבות ההסלמה: הנשיא ביקר בנתיבות

הנשיא ריבלין: ״אני מבקש מכל אזרחי ישראל ומתושבי האזור בפרט, בכל לשון של בקשה, הישמרו לנפשותיכם מאוד מאוד והישמעו להוראות פיקוד העורף״

כתב לוקאל 13/11/2018
הנשיא בנתיבות (צילום: מארק ניימן/לע"מ)

 נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ביקר היום (שלישי 13 בנובמבר), בנתיבות בעקבות ההסלמה בימים האחרונים בדרום הארץ.

 הנשיא פתח את ביקורו במרכז ההפעלה של העיר שם סקרו בפניו כל הגורמים המבטיחים את שמירת השגרה בה: גורמי פיקוד העורף, ההצלה, הביטחון והרווחה. ראש העירייה, יחיאל זוהר, הציג בפני הנשיא את מצב המיגון בעיר ואת תמונת המצב של היממה האחרונה "אין תחליף להקשבה להנחיות ההתגוננות של פיקוד העורף",  הדגיש ראש העירייה, "שיתוף הפעולה בין ארגוני החירום בעיר הוא הדוק ואנו משפרים אותו כל העת".

בין יתר הנושאים שמע הנשיא בהרחבה על פעילות השירות הפסיכולוגי והתמיכה הנפשית בעיר והמענה שהוענק לילדים ולכלל האוכלוסייה בה לאחר המטחים אמש.

 הנשיא ביקש לחזק את תושבי נתיבות והאזור כולו ואמר: "כולנו תחת מתקפה, תחת אש שמנסה לערער את אורח חיינו. החוסן שלכם הוא החוסן של כולנו. אמרתי בעבר ואמשיך לומר עוטף עזה הוא עוטף ישראל כולה, כשהאזעקות מייללות כאן הן מהדהדות גם בלב שלנו בירושלים, בתל אביב ובכל מקום בארץ".

הנשיא הוסיף: "אנחנו חזקים ומתחזקים יחד, הכוח שלנו הוא בעמידה יחד בערבות ובהזדהות. אנחנו כולנו יחד בלחימה הזו ועלינו לסמוך על מפקדי צה"ל, מפקדים שמובילים אותנו באומץ, בבטחה, בשיקול דעת ובאחריות".

 הנשיא הדגיש: "עלינו לתת לדרג המדיני והצבאי את אורך הנשימה ומרחב הפעולה להוביל אותנו במערכה הזאת. החובה שלנו היא לביטחון אזרחנו ושגרת חייהם ואחר כך גם לביטחון חיילינו – חובה זאת היא שעומדת ותעמוד לנגד עינינו".

 הנשיא המשיך לביקור באחד ממקלטי העיר ופגש את תושבי נתיבות, ביניהם קשישים ותינוקות שם חזר והדגיש בפניהם את תחינתו כי ימשיכו להישמע להוראות פיקוד העורף: "תוותרו על הצילום, יש מספיק אחרים שזהו תפקידם. אני מבקש מכם להיכנס למרחב המוגן ולהגן על חייכם".

 

עוד בבאר שבע
מיכאל פרוסמושקין 07/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 01/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 19/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 16/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 22/06/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
ניצן לוין
גאווה "לחווה הירוקה" בכפר הירוק
"אנחנו נהיה הפתעת הבחירות ברעננה"
עלייה בתרומות והשתלות קרנית ברמב"ם
העירייה תפצה בכ-15 אלף שקל רוכב אופנוע שנפצע בתאונה
בצפון ממחזרים בקבוקים
מר"צ למשרד הפנים: "אל תאשרו את העלאת הארנונה"
סטארט-אפ ירוק
מבקיע בימי חול