באר שבע

מה הלחץ?

מתנדבי עמותת אור ירוק בבדיקה לקראת החורף: האם תושבי באר שבע והסביבה שומרים על לחץ אוויר בצמיגים?

אתר לוקאל 18/11/2018
מתנדב אור ירוק בודק לחץ אוויר בצמיגים (צילום: אור ירוק)

במהלך חודש נובמבר הגיעו מתנדבי עמותת אור ירוק ומלגאי תוכנית המלגות IMPACT של FIDF לכ-70 תחנות דלק בכל רחבי הארץ במטרה לבדוק את לחץ האוויר בצמיגי הרכבים ולוודא כי הנהגים נוסעים באופן בטוח וכי כלי הרכב שלהם מוכנים לחורף שבפתח.

המתנדבים בדקו למעלה משלושת אלפים כלי רכב ברחבי הארץ, כאשר ב-1,309 כלי רכב, שהם מהווים 40% מכלל הרכבים שנבדקו נמצא לחץ אוויר נמוך ולא תקין. נוסף על הבדיקה, חילקו המתנדבים חומרי הסברה ובהם מספר טיפים לנהיגה בטוחה. פעילות המתנדבים נעשתה בשיתוף עם חברת "דור אלון", שבתחנות הדלק שלה התמקמו המתנדבים.

בין המקומות אליהם הגיעו המתנדבים גם באר שבע, בני שמעון, תמר, מרחבים ושער הנגב:

בבאר שבע נבדקו 214 כלי רכב בשבע תחנות דלק ונמצא כי ב - 107 מהם לחץ האוויר בצמיגים לא היה תקין, שהם מהווים 50% מסך הרכבים שנבדקו בעיר.

- במרחבים נבדקו 30 כלי רכב ונמצא כי ב - 22 מהם לחץ האוויר בצמיגים לא היה תקין, שהם מהווים 73% מסך הרכבים שנבדקו באזור.

- בשער הנגב נבדקו 30 כלי רכב ונמצא כי ב - 12 מהם לחץ האוויר בצמיגים לא היה תקין שהם מהווים 40% מסך הרכבים שנבדקו באזור.

- בבני שמעון נבדקו 32 כלי רכב ונמצא כי ב - 18 מהם לחץ האוויר בצמיגים לא היה תקין, שהם מהווים 56% מסך הרכבים שנבדקו באזור.

- בתמר נבדקו 22 כלי רכב ונמצא כי ב - 17 מהם לחץ האוויר בצמיגים לא היה תקין, שהם מהווים 77% מסך הרכבים שנבדקו באזור.

עמותת אור ירוק: "החורף מתקרב והגשם כבר כאן. משרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייב כבר עכשיו להגביר את המודעות בקרב הנהגים לחשיבות תקינות הצמיגים בחורף. חשוב לבדוק את לחץ האוויר בצמיגים באופן שוטף ובפרט לקראת החורץ כאשר נהיגה בכביש רטוב או בוצי מקשה על אחיזת הכביש. הצמיגים מהווים את החיבור בין הרכב לכביש ותקינותם יכולה להגביר את יציבות הרכב, להציל חיים ולמנוע תאונות מיותרות".

 במהלך הבדיקה הדגישו המתנדבים בפני הנהגים את חשיבות בדיקת לחץ האוויר בגלגלים ובדיקת תקינותם לעתים תכופות. המתנדבים הסבירו לנהגים את הסכנות הכרוכות בהזנחת בדיקת הגלגלים וכן נתנו להם דגשים אליהם יש לשים לב במהלך הבדיקה, כמו התאמת לחץ האוויר להוראות יצרן הרכב, שנת ייצור הגלגלים, דגשים בנושא החלפת צמיגים ועוד.

לחץ אוויר לא תקין גורם גם לשחיקת הצמיג, ובנוסף עשוי לגרום לצריכת דלק גדולה יותר, ומעמיד את נוסעי הרכב בסכנה אמתית. המתנדבים הסבירו כי יש לערוך בדיקת צמיגים אחת לחודש, משום שלחץ האוויר יורד באופן תמידי.


עוד בבאר שבע
חשבנו שיעניין אותך גם...
שמים סוף לכאב
מהי הפרעה טורדנית כפייתית ומהן דרכי הטיפול?
פסטיבל תיאטרון בכפר סבא
פסטיבל תיאטרון בכפר סבא
שר הכלכלה הודיע על הרחבה של איזור התעשייה של מעלה אדומים ב-500 דונם
אזור התעשייה של מעלה אדומים בתנופה
מה עושים בירושלים בחופשת הקיץ?
מה עושים בירושלים בחופשת הקיץ?
מטוס סטה ממסלול במהלך נחיתה
הכניסה לרחוב חברון. שני תמרורים מטעים
תמרורים סותרים ברחוב חברון בהרצליה
שבועיים של אמנות חופשית במוזיאון