באר שבע

מענק יוקרתי למחקר בנושא גילוי סרטן השד

קבוצת מחקר מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב שוקדת על פיתוח שיטה חדשנית לגילוי סרטן השד המבוססת על טכנולוגיות קוונטיות. הקבוצה זכתה במענק מחקר יוקרתי מהאיחוד האירופי בסך של 4 מיליון יורו

כתב לוקאל 20/11/2018
פרופ' שלומי ארנון (צילום: דני מכליס, אוניברסיטת בן-גוריון)

קבוצת מחקר באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, בהובלת פרופ' שלומי ארנון מהמחלקה להנדסת חשמל ומחשבים, שוקדת על פיתוח פורץ דרך לגילוי סרטן השד באמצעות טכנולוגיות מבוססות קוואנטום.  הקבוצה מובילה מאגד (קונסורציום) בינלאומי הכולל בנוסף מדענים מאוסטריה, גרמניה ואיטליה. בימים אלה זכתה קבוצתו של פרופ' ארנון במענק מחקר יוקרתי מטעם התוכנית Horizon 2010 FET למחקר וחדשנות של האיחוד האירופי.  

סרטן השד היא אחת המחלות הנפוצות ביותר בעולם המודרני ואחת מכל 8 נשים תחלה במחלה במהלך חייה. שיטות מקובלות כיום לאיתור וזיהוי המחלה מבוססות על שימוש בקרינת רנטגן כגון ממוגרפיה,  PET ו- CT. קבוצת המחקר מאוניברסיטת בן-גוריון מפתחת  שיטה חדשנית המבוססת על טכנולוגיות אופטיות וקוונטיות המאפשרת בחלק מן המקרים לחסוך את החשיפה לקרינת רנטגן.

המימון לפרויקט, בסך 4 מיליון יורו, מוענק לחוקרים במסגרת תuכנית FET OPEN - Future and Emerging Technologies של האיחוד האירופי. מטרת התכנית לעודד מחקר ופיתוח רב תחומי של טכנולוגיות חדשניות, פורצות דרך ובעלות פוטנציאל לתרומה משמעותית לכלכלה האירופית.  הקבוצה מאוניברסיטת בן- גוריון היא היחידה מקרב המוסדות מישראל שזכתה במענק יוקרתי זה במחזור הנוכחי.

 קבוצת המחקר של פרופ' ארנון מחפשת בימים אלה סטודנטים לתארים מתקדמים המעוניינים להצטרף למחקר בחזית הטכנולוגיה ובעל השפעה על חייהם של מיליוני בני אדם בעולם.


עוד בבאר שבע
חשבנו שיעניין אותך גם...
קמפיין שילוט חניות נכים
קמפיין שילוט חניות נכים
ניגנו לפרס
ניגנו לפרס
טביעת אצבע הובילה לחשוד בפריצה למסעדה
טביעת אצבע הובילה לחשוד בפריצה למסעדה
כאן משפצים
העירייה מסלפת נתונים
"העירייה מסלפת נתונים"
רוני קלינגר. משחקת במקביל בשלוש קבוצות
מכוונת גבוה
קרנבל פורים של מוזיאון ארצות המקרא
קרנבל פורים של מוזיאון ארצות המקרא
שריפת הפסולת האלקטרונית
ראשי מועצות הר חברון ולכיש לשר אלקין: עצור את הטרור הסביבתי