באר שבע

סוסים נפגעו כתוצאה מירי בדרום

מפקחי משרד החקלאות פינו שני סוסים שנפגעו כתוצאה מירי בערערה שליד דימונה. הרקע למקרה הוא ככל הנראה סכסוך בין משפחות

תמי מאור 28/11/2018
אחד הסוסים שנפגעו (צילום: חמיס אלטורי, מועצה מקומית ערערה בנגב)

 מפקחי משרד החקלאות פינו שני סוסים, שנפגעו כתוצאה מירי ביישוב ערערה, סמוך לדימונה. ההשערה, מדובר ככל הנראה בתוצאה עצובה לסכסוך בין משפחות. במקום נכחו שני סוסים, זכר ונקבה, שותתים דם, הפצועים בבטנם וצווארם. הסוסה, שסבלה מכאבים עזים לא שרדה ומתה בשטח. הסוס, שנפצע קשה, הועבר באופן מיידי על ידי המפקחים אל בית החולים הווטרינרי שבאזור. הנושא הועבר להמשך טיפול המשטרה.

הסיפור החל בתלונה של הווטרינרית הרשותית של המועצה על מצבם הרע של הסוסים. עם קבלת התלונה במשרד החקלאות, יצאו מפקחי המשרד בליווי רופאת הסוסים של המשרד וכוחות משטרה למקום ומצאו סוסה עם שני פצעי ירי בטן, שאיבדה כמות גדולה של דם וסבלה מכאבים עזים. כתוצאה מכך, קבעו הווטרינרים כי יש לטשטשה, ולמרבה הצער, למרות מאמצי הטיפול, היא מתה בשטח. כמו כן, נמצא בשטח סוס ממין זכר עם פצע ירי בצוואר, העומד על רגליו. הסוס פונה באופן מידי על ידי המפקחים לטיפול בבית החולים הווטרינרי. בבית החולים הוברר כי הסוס ניצל למרות שהקליע חדר אל גופו בצוואר, והחטיא רק בס"מ אחדים כלי דם ראשיים, אשר פגיעה בהם היתה מובילה למותו המידי. הסוס עבר טיפול ועתה הוא בהתאוששות ומעקב צמוד בבית החולים, ומשם יעבור למתקן מוגן של משרד החקלאות להמשך החלמה ושיקום.

ד"ר צביה מילדנברג, רופאת הסוסים בשירותים הווטרינרים במשרד החקלאות: "משרד החקלאות רואה חשיבות רבה בכל הקשור לשמירה על רווחת בעלי החיים. מדובר בסכסוך בן שתי משפחות בישוב, שהסתיים בירי בסוסים כנקמה. המשפחה אשר מחזיקה בסוסים סירבה להגיש תלונה במשטרה, וביקשה לפתור את המחלוקת בעצמה".

המשרד קורא לאזרחים לפנות למשרד עם כל חשד לעבירה על חוק צער בעלי חיים. פניות בנושא ניתן להעביר אל מחלקת צער בעלי חיים בשירותים הווטרינרים במשרד החקלאות, באמצעות: דוא"ל ל- welfare@moag.gov.il  או לפקס: 03-9681661. את הפניות מומלץ להעביר בתוספת תיעוד.

עוד בבאר שבע
צעיר נדקר בבאר שבע
כתב לוקאל 13/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 11/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 07/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 05/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 17/04/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
אגם ראשון עלה על גדותיו
הורי גן רותם דורשים תיקון הליקויים במיידית
"מסדר הדר": השבוע ה - 10
הפוליטיקה של הוד השרון
הפוליטיקה של הוד השרון
מתמטיקה, הבעה, טאי צ'י ודמיון מודרך
תכנית למניעת אלימות בבתי הספר
פיתוח מנהיגים צעירים בכפר סבא
אופנוען נהרג בנהריה
עשרות משתתפות במשט הוורוד
עשרות משתתפות ב"משט הוורוד"