באר שבע

המשטרה חוקרת עוקץ אשראי נרחב

במסגרת חקירה של פרשת עוקץ שביצעו וקרי יחידת הונאה בדרום נעצרו בכפר סבא שני תושבי נהריה בחשד כי הניחו ידם על כרטיסי אשראי ופרטי כרטיסים של אזרחים בכל רחבי הארץ ובצורה מתוחכמת הצליחו לגרוף לכיסם מאות אלפי שקלים

כתב לוקאל 18/12/2018
אחד החשודים כפי שנתפס במצלמת כספומט

פרשיית ״עוקץ״ מתוחכמת באמצעות כרטיסי אשראי, נחקרת בימים אלו על ידי חוקרי יחידת ההונאה בדרום. שני החשודים במעשה תושבי הצפון נעצרו לפני מספר ימים, לאחר שעל פי החשד שילשלו לכיסם מאות אלפי שקלים. הבוקר (שלישי) תבקש המשטרה להאריך את מעצרם פעם נוספת לטובת המשך החקירה שמתפרסת בכל רחבי הארץ.

שני חשודים (47 ו-67) תושבי נהריה נעצרו בתאריך 10.12 בכפר סבא בתום חקירה סמויה שנערכה ביחידת ההונאה של המחוז הדרומי במשטרה. על פי החשד, וחומרי החקירה עד כה, עולה כי השניים נהגו להסתובב בכל רחבי הארץ מדרומה ועד צפונה ופעלו באופן מתוחכם ביותר לשים ידם בעשרות מקרים שונים על כרטיסי האשראי של אזרחים נורמטיביים מהם גנבו השניים את תיקם או ארנקם. לאחר שהשיגו את כרטיס האשראי, נהגו ליצור קשר עם בעליו תוך שהתחזו כנציג מחלקת הביטחון של חברת האשראי או הבנק וביקשו פרטים נוספים על מנת לבטל כביכול עסקה שבוצעה בכרטיס לאחר שנגנב לכאורה. 

בפעולה מתוחכמת שביצעו, דרך אתר חברת האשראי במרשתת ותוך כדי שיחה עם האזרח התמים, קיבל האזרח למכשיר הסלולרי קוד אימות. החשודים ביקשו מהאזרח שבצדו השני של הקו את קוד האימות ולאחר מכן נכנסו בעצמם בשמו של בעל הכרטיס וביצעו שחזור לסיסמת כרטיס האשראי האמור. החל משלב זה החלו החשודים למשוך סכומי כסף רבים מחשבון הבנק של האזרח וכך הצליחו לגרוף לכיסם סכום מוערך של מאות אלפי שקלים.

מדוברות המשטרה (דרום) נמסר עוד כי הבוקר, לאחר שהוארך מעצרם במהלך השבוע החולף, יבקשו חוקרי יחידת ההונאה מבית המשפט בבאר שבע להאריך את מעצרם פעם נוספת לטובת המשך החקירה. 

עוד בבאר שבע
צעיר נדקר בבאר שבע
כתב לוקאל 13/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 11/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 07/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 05/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 17/04/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
"חכמים באנרגיה"
אופרה בפארק
ראש העין מנציחה את בניה
המלאי מוגבל
"המלאי מוגבל"
רויטל סויד מצביעה
איך הצביעו תושבי רעננה?
נעצר חשוד בהתפרצויות לעסקים
נעצר חשוד בהתפרצויות לעסקים
פרס גליקמן למצוינות בטיפול בזקן לעיריית חולון
קניית רכב משתלמת
קניית רכב משתלמת – זה אפשרי