באר שבע

כייף ללמוד כך בבאר שבע:

מרחבי למידה אקולוגיים חוץ כיתתיים הוקמו בשכונת נחל עשן

כתב לוקאל 30/12/2018
מרחב למדיה אקולוגי. צילום באדיבות אדמה מכתשים

תלמידי בתי הספר "נווה מנחם" ו-"היובל" בשכונת נחל עשן בבאר שבע התחדשו לאחרונה במרחבי למידה אקולוגיים חוץ כיתתיים. מרחבי הלמידה החוץ כיתתיים הינם שלב נוסף, במסגרת התכנית "ילדים מובילים שינוי" בהובלת החברה להגנת הטבע ומנהל החינוך בעירית באר שבע ובסיוע חברת אדמה מכתשים. 

במסגרת הפעילות השתתפו תלמידי "נווה מנחם" ו-"היובל" לאחרונה בסדנא אקולוגית מעשית, בה הקימו ספסלים אקולוגיים צבעוניים מחומרים ממוחזרים, בליווי האומן גילי אשל מומחה בנושא הקמת מרחבי למידה אקולוגיים חוץ כיתתיים. המתחם הלימודי ששודרג עם דשא סינטטי והצללה גדולה שתאפשר לתלמידים ליהנות מהמרחב גם בימי הקיץ, הוקם לצד גינה מקסימה עם ערוגות צמחי תבלין המטופלים לאורך כל השנה על ידי תלמידי בתי הספר.

התלמידים והמורים בבית הספר כבר החלו בפעילות הלימודית במתחם והם מקיימים שם שיעורים ופעילויות העשרה בתחום הקיימות והחקלאות. המתחם מזמן עבורם מרחב למידה חווייתי לא שגרתי, שמעודד יצירתיות וחופש.

רחל לוימנהלת קשרי קהילה באדמה, ציינה כי "חינוך הילדים לעבודת אדמה ועידוד החינוך לקיימות הוא מהערכים שאדמה מובילה בהשקעותיה בקהילה. חברת אדמה פועלת לאורך כל השנה בשכונת נחל עשן והשנה הרחיבה פעילותה גם בגני הילדים רותם, פעמונית, ענן ועב ובתיכון טוביהו, באופן שמאפשר רצף חינוכי בתחומי הקיימות מגיל הגן ועד התיכון בשכונה.

אנחנו באדמה מברכים על שיתופי הפעולה עם מנהל החינוך בעירייה והחברה להגנת הטבע ושמחים לראות את ההתגייסות של המורים וההתלהבות של התלמידים בבתי הספר, שהובילו לתוצאה הנאה במתחם הלמידה האקולוגי ולהעמקת החינוך לקיימות עבור דור העתיד".

עוד בבאר שבע
חשבנו שיעניין אותך גם...
פסטיבל מחול כרמיאל חוגג 70 לישראל
ידידי החינוך של רחובות
פרויקט מחזירים אהבה
תלמידי בתי הספר היסודיים של הוד השרון במופע שרים יגאל בשן
צ'אנס קיד 2019 בהוד השרון
מרכז מסחרי ראשון בשכונת נווה זמר ברעננה
בדרך למרכז מסחרי ראשון בשכונת "נווה זמר" ברעננה
אישום: התחזה למפעיל עגורן ועבד באתר בנייה
מיני מרתון סמסונג תל אביב
מיני מרתון סמסונג תל אביב הוזנק בהצלחה
תהלוכת לג בעומר
ניידות חב"ד בל"ג בעומר