באר שבע

התמחות בנגב

20 סטודנטים קנדיים ממונטריאול הגיעו השבוע לבאר שבע לבצע את ההתמחות המקצועית שלהם במסגרת משלחת של הפדרציה היהודית מונטריאול

כתב לוקאל 19/05/2019
המתמחים הצעירים
צילום באדיבות הפדרציה היהודית מונטריאול

השבוע הגיעו כ20 סטודנטים מאוניברסיטאות שונות במונטריאול להתמחות מקצועית בת 6 שבועות בנגב. הסטודנטים בני ה 19-26, כולם בסוף לימודיהם לתואר ראשון במונטריאול במגמות שונות ממגוון רחב של תחומים, הגיעו לבצע את ההתמחות המקצועית שלהם באזור באר שבע במסגרת משלחת של הפדרציה היהודית מונטריאול- "תכנית ONWARD".

במסגרת השליחות, המתמחים הקנדיים מבצעים את ההתמחויות המקצועיות שלהם במוסדות שונים ברחבי הנגב בהתאם לתחום הלימודים שלהם – הסטודנטים להנדסה בפארק ההיי טק, סטודנטים לארכיאולוגיה בתל ערד, סטודנטיות להוראה בבתי ספר יסודיים שונים, ועוד סטודנטים שונים מתמחים במעבדות בסורוקה, בבאר שובע, בהפועל באר שבע ועוד.

המתמחים הצעירים צוותו לקבוצה ישראלית של סטודנטים וצעירים מהעיר באר שבע שמלווים אותם לאורך כל התקופה, מכירים להם את העיר ואת החוויה הסטודנטיאלית הבאר-שבעית, יוצאים איתם לברים הכי טובים מידי ערב ונוסעים איתם לטיולים וסיורים בשעות הפנאי. השבוע עשו הסטודנטים הפסקה קצרה מהלימודים ויצאו ליום סיור שלם בבאר שבע ובני שמעון שם ביקרו בעיר העתיקה המתחדשת ובמקודי התיירות והתרבות השונים באזור.

בן רביד, שליח הקמפוסים של הסוכנות היהודית במונטריאול שמלווה את הקבוצה בישראל סיפר: "מרגש מאוד ללוות את הסטודנטים במהלך החוויה המקצועית הראשונה שלהם. הערך המוסף של המשלחת הוא גם החוויה החינוכית שאנחנו מעניקים לסטודנטים עם חינוך לערכים ולהוואי הישראלי וכמובן החיבור הקהילתי לבאר שבע ולנגב. השאיפה היא שהסטודנטים יחזירו את ההוואי הישראלי המקומי איתם הביתה. התכנית פועלת כבר שלוש שנים ומשנה לשנה כמות המועמדים עולה, החבר'ה שומעים מקודמיהם על החוויה ומאוד מתרגשים להגיע לכאן ואנחנו שמחים מאוד ללוות אותם".

עוד בבאר שבע
חשבנו שיעניין אותך גם...
מועצת הדבש מברכת את הדבוראי נועם טור
"המחלה גרמה לי להגיע ליעדים ולמטרות שהצבתי לעצמי"
מוזיאון הנגב לאומנות
פעילות פורים במתחם המוזאונים בבאר שבע
כפר סבא בטוחה בדרכים
עבודות שדרוג צירי תחבורה בהוד השרון
עבודות שדרוג צירי תחבורה בהוד השרון
40 שנות אופנה
40 שנות אופנה
חשד: נהג שיכור וביצע תאונה
מרחיבים את תכנית "יחד" בחיפה