באר שבע

מוצרט בא לבקר בגן

פרויקט של עיריית באר שבע, תכנית קר"ב והסינפונייטה הישראלית חושף במשך שנה שלמה את ילדי הגנים בבאר שבע לתרבות האזנה למוסיקה קלאסית חיה וחינוך לצריכת תרבות. השבוע מתקיים אירוע השיא בו אלפי ילדים והוריהם ישתתפו בקונצרט

כתב לוקאל 18/06/2019
התערוכה במשכן
צילום באדיבות עיריית באר שבע

כולנו יודעים שילדים צעירים אוהבים מוסיקה ומתחברים אליה בטבעיות אבל מה לגביי מוסיקה קלאסית? פרויקט ייחודי של המחלקה לחינוך קדם יסודי של עיריית באר שבע, תכנית קר"ב והסינפונייטה הישראלית באר שבע מנגיש את המוסיקה הקלאסית לילדי גני החובה בעיר.

 מדובר בתכנית מוזיקלית במסגרתה מוענק לילדים שיעור שבועי קבוע הכולל היכרות עם מבחר יצירות מתוך רפרטואר הקונצרטים, היכרות עם מלחינים שונים ועם מושגים מוזיקליים. בנוסף, מכירים הילדים כלי נגינה שונים ולומדים מגוון שירים.

במהלך השנה מתקיימים בגני הילדים בבאר שבע קונצרטים המאפשרים לילדים לחוש את המוסיקה ולחוות חוויה אמנותית מרגשת הילדים מגיעים בלבוש חגיגי והגן הופך בין לילה לאולם קונצרטים. בסוף השנה נערכים הקונצרטים המרכזיים. השנה התארחו בגנים הרכבים של נגני כלי קשת וכלי הקשה של הסינפונייטה. הילדים מגיעים לקונצרט אחרי תקופה של למידת היצירות ומשתתפים באופן פעיל בקונצרט עם כלים ושירה אמנותית משותפת.

שיא הפעילות הוא כאמור, שבוע קונצרטים הנערך השבוע ( 20/6-16/6) עם אלפי הורים וילדים באולם הקונצרטים של הסינפונייטה הישראלית באר שבע במשכן לאמנויות הבמה. הקונצרט נבנה במיוחד עבור ילדי הגנים. כהכנה, כל ילד קיבל דיסק עם קטעי המוסיקה שיושמעו בקונצרט בקריינות של המנצח. השנה יבוצעו 12 יצירות בקונצרט עם יצירות של מוצארט ושירים מהקלאסיקה הישראלית. במהלך כל שבוע הקונצרטים, תוצב במשכן לאמנויות הבמה תערוכה פרי יצירתם של הילדים בגנים בהשראת הרפרטואר של הקונצרט. בנוסף, המורות למוסיקה של תכנית קר"ב לימדו את ילדי הגנים את השיר "איך שיר נולד" בשפת הסימנים- הילדים יבצעו יחד עם ההורים בקונצרט.

על הקונצרטים מנצח המנהל המוסיקלי של התזמורת מאסטרו ניר קברטי. קברטי, הוא מנצח ישראלי, יליד חולון, בעל מוניטין בינלאומי הן בתחום הסימפוני והן בתחום האופרה. משנת 2006 הוא מכהן כמנהלה האמנותי של התזמורת הסימפונית של סנטה ברברה בקליפורניה, ובשנת 2014 התמנה גם למנהלה המוסיקלי של התזמורת הסימפונית של דרום מערב פלורידה. מאוגוסט 2018 הוא מכהן כמנצח ראשי ומנהל מוסיקלי של הסינפונייטה הישראלית באר שבע.

הקונצרטים נערכו בין היתר במעמד מ"מ וסגנית ראש העיר, מחזיקת תיק החינוך , ד"ר חפצי זוהר, ראש מנהל החינוך זהבה הראל, מנהלת מחלקת תחום חינוך קדם יסודי רותי חן, מר שלום חג'ג', מנהל אזור דרום בתכנית קר"ב ,ראשי מחלקות בעירייה ומפקחות משרד החינוך. את התכנית החינוכית בגנים יוצרות ומוציאות לפועל גינת קמחי וענת אלחייני רכזות ישוביות בתכנית קר"ב.

עוד בבאר שבע
חשבנו שיעניין אותך גם...
קמפוס מכללות צהל יוקם בפאתי קריית מנחם
קמפוס מכללות צה"ל יוקם בי-ם
גבר נהרג מירי בקרית טבעון
מרכז שירות פנים חדש לעובדי העירייה
פצוע אנוש מירי ברמת גן
גבר בן 20 נהרג לאחר שנורה ברמת גן
אלה נחום. אני מתחננת שיעזרו לי
מי יציל את אלה?
pop up museum ברעננה
מה ה-"zone" שלך?
פעם רביעית קרמבו