באר שבע

עובדי כיל לימדו כלכלה ילדים בכיתה ו'

השבוע הגיעה לסיומה תכנית "שיעור אחר" בשיתוף חברת כיל. לכבוד טקס הסיום, הגיעו עשרות תלמידי כיתה ו' מבית הספר בית מוריה בבאר שבע למשרדי החברה בעיר, שם נפגשו עם עובדי החברה שליוו אותם במהלך השנה האחרונה. במהלך המפגש, קיימו עובדי כיל לילדים משחקי כימייה בהם למדו על תגובות כימיות

כתב לוקאל 24/06/2019
ילדי בית הספר בית מוריה במשרדי כיל
צילום באדיבות כיל

שנת הלימודים נגמרה ואיתה גם פרויקט "שיעור אחר" בשיתוף חברת כיל. במהלך השנה האחרונה הגיעו מדי שבוע מתנדבי מחלקת הכספים של חברת כיל להעביר לילדי כיתות ו' בבית הספר בית מוריה שיעורים בנושאי כלכלה, כספים ואף בורסה. היום, לכבוד סיום שנת הלימודים, הגיעו תלמידי בית הספר לביקור במשרדי החברה בבאר שבע. במהלך הסיור במשרדים נפגשו התלמידים עם עובדי החברה, ששימשו כמורים במהלך השנה, קיבלו תעודות סיום קורס, ואף עברו סדנה קצרה בכימיה בה התנסו בתגובות כימיות באמצעות משחק.

את השיעורים במהלך השנה העבירו כאמור מתנדבי כיל העובדים במחלקת הכספים. כל זוג מתנדבים בנה מערך שיעור שכלל נושא כלכלי אחר. כך לדוגמה אילנה חימי ומירב מזרחי ממחלקת הנהלת החשבונות העבירו סדנה על הבורסה במהלכה בנו התלמידים בכיתה בורסה קטנה משל עצמם והתחרו מי הצליח להשיג הכי הרבה נקודות לפי ההשקעות הנכונות. דוגמה נוספת היא שיעור של נדב שטיין, רואה חשבון בכיל, שהעביר שיעור בצריכה נכונה ולימד את התלמידים על הבדלים במחירים של מותגים שונים באמצעות מבחני טעימות של מוצרים שונים כמו במבה, קולה ועוד.

יוסי וקנין, עובד באגף הכספים בכיל, ריכז את הפרויקט מטעם החברה וסיפר על המטרה של המפגשים עם התלמידים: "זו השנה השנייה בה אנו מלווים ומפעילים את פרויקט שיעור אחר בבית הספר בית מוריה בבאר שבע. במהלך השנה המתנדבים העבירו שיעורים בנושאי כלכלה בעיקר תוך שילוב עצות פרקטיות לחיים. המטרה של הפרויקט היא להראות לתלמידים שכל אחד מהם, עם השקעה והתמדה, יכול להצליח ולהגיע להישגים יפים. בשיעורים נתנו הרבה דוגמאות מהחיים, כולל הדגמות. כל מתנדב התמקד בנושא אחר תוך כדי פעילות חווייתית והמחשת המסר באופן שונה משיעור רגיל בכיתה. הילדים מאוד נהנו והרגשנו שיש ציפייה ורצון מאוד גדול מצדם ללמוד ולהשתתף בשיעור. המעורבות שלהם מדהימה והתשובות שלהם מפתיעות אותנו הרבה פעמים. במסגרת ההתנדבות הילדים נהנים מהלמידה, ואנחנו מקבלים סיפוק רב".

חגית רחמים, מנהלת קשרי קהילה בכיל: "אני מודה לצוות המתנדבים של כיל על התרומה הענקית שלהם למען הילדים. בזכותם הילדים נהנו במהלך השנה מפעילויות חווייתיות ומעשירות בנושאים שלרוב לא נלמדים בבתי הספר. באמצעות דמיון ורצינות, הם הצליחו להעביר נושאים מסובכים בצורה פשוטה וכיפית. הייתה לנו שנה מדהימה יחד עם התלמידים ואני מאמינה שנמשיך את הפרויקט הזה גם בשנה הבאה".

עוד בבאר שבע
כתב לוקאל 27/10/2019
עתידים לתעשייה
כתב לוקאל 16/07/2019
המתמחים הצעירים
כתב לוקאל 19/05/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
יוני אבני
לא רק ל"ג בעומר וחג המדורות
יקב עמק האלה
יקב עמק האלה מזמין אתכם לחוויה ייחודית של טעמים וניחוחות...
חמישה בעקבות אחד
מהו טופס 4?
בן 3 וחצי נפגע מאופנוע בפתח תקווה - מצבו בינוני
חלוקת ערכות דפיברילטורים לבתי הכנסת
אם לא תעביר את הכסף, העסק שלך ייפגע
"אם לא תעביר את הכסף, העסק שלך ייפגע"
חגיגות יום העצמאות ברעננה
מאיה בוסקילה והראל סקעת בחגיגות יום העצמאות ברעננה