באר שבע

פתרון לבעיית תחנות האוטובוסים

הסטודנטים במחלקה להנדסת חשמל של SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון הציגו בכנס הפרויקטים האחרון מגוון פתרונות ומכשירים היכולים לפתור בעיות רבות בחיינו. אחד הפרויקטים עוסק בבעיה שכולנו מכירים – תחנות האוטובוס והפחד שהוא לא יעצור לנו

כתב לוקאל 08/09/2019
מציגי הפרויקטים בכנס הנדסת חשמל, צילום באדיבות המכללה

לאחרונה התקיים כנס הפרויקטים של המחלקה להנדסת חשמל ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון בבאר שבע. במסגרת הכנס הציגו הסטודנטים המסיימים את הלימודים את הפרויקטים עליהם עבדו במהלך השנה האחרונה. הפרויקטים עסקו במגוון נושאים והציגו פתרונות מתחום הנדסת החשמל לבעיות או אתגרים שונים.

אחד הפרויקטים הבולטים בכנס עסק בתחום התחבורה הציבורית. הסטודנטים מבורך פרג'ון ויבגני סברדלוב, יחד עם המנחה ד"ר משה זוהר, הציגו פתרון פשוט אך מתוחכם למשתמשי האוטובוסים. במחקר שביצעו השניים הם גילו כי זמן רב בנסיעות האוטובוסים מתבזבז על עצירות בתחנות למרות שאין נוסעים רלוונטיים לאותו הקו. בעיה נוספת היא שלעיתים האוטובוס לא עוצר כלל כי לא רואה נוסעים בתחנה.

הפרויקט של פרג'ון וסברדלוב כולל מכשיר הנמצא בתוך האוטובוס היוצר קשר עם מכשיר נוסף הנמצא בתחנת האוטובוס. נוסע המגיע לתחנה לוחץ על כפתור לאוטובוס בו הוא חפץ. כאשר האוטובוס עצמו מתקרב לתחנה, המכשיר בתחנה מאותת לנהג שעליו לעצור שכן יש נוסע בתחנה המעוניין בנסיעה. כך נהג האוטובוס יודע האם יש לו נוסעים רלוונטיים בתחנה והנוסעים יכולים להיות שקטים שהאוטובוס אכן יעצור להם. "היום אוטובוסים רבים רואים נוסעים מחכים בתחנה ועוצרים – אם אף אחד לא עלה זה בזבז זמן יקר לשאר הנוסעים באוטובוס" סיפרו השניים. "עשינו את המחקר שלנו על קו ירושלים אשקלון. בנסיעה של כ-90 דקות, מדדנו עיכוב של בין 12-18 דקות בממוצע בגלל עצירות סרק בתחנות בלי נוסעים רלוונטיים. המערכת שלנו יכולה לפתור בעיה זו ולצמצם את זמני הנסיעות. כך גם חסכנו לחברת האוטובוסים וגם לנוסעים".

במהלך הכנס הוצגו כאמור פרויקטים רבים של כלל הסטודנטים בשנה ד' במחלקה. פרופ' ויקטור קגלובסקי, ראש המחלקה להנדסת חשמל, סיפר: "במהלך הכנס ראינו פרויקטים מאוד מתקדמים, שמראים את מידת ההבנה העמוקה של מקצוע הנדסת החשמל והאלקטרוניקה. הסטודנטים יישמו את מה שלמדו במהלך לימודיהם  בתואר לפרויקט אחד, מקיף, המציע פתרון לבעיה או שיפור למוצר קיים מחקרית או תעשייתית.  אנחנו במחלקה שמחים שהסטודנטים שלנו מציגים פרויקטי גמר ברמה גבוהה וממשיכים ללימודים מתקדמים, כאשר רבים מהם ממשיכים ללימודי תואר שני מחקרי ויישומי אצלנו במחלקה.  אני גאה בסטודנטים שלנו ומאחל להם הצלחה רבה בהמשך דרכם המקצועית בעולם ההנדסה".

עוד בבאר שבע
עתידים לתעשייה
כתב לוקאל 16/07/2019
המתמחים הצעירים
כתב לוקאל 19/05/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
גבר במצב אנוש לאחר שטבע בת"א
קריב: מנסים להונות את הציבור באמצעות הפצת שקרים גסים
קריב: "מנסים להונות את הציבור באמצעות הפצת שקרים גסים"
נעצרו חשודים בירי במועדון בקריות
זיכרון בסלון בלשכת ראש העיר
אירועי יום השואה בתל אביב-יפו
הולך רגל נהרג בכביש 6
הולך רגל נהרג בכביש 6
חלוקת הפרסים בטורניר הסטריטבול
הצלחה לטורניר הסטריטבול בהרצליה
באילו מצבים כדאי ללכת לייעוץ הורים?
באילו מצבים כדאי ללכת לייעוץ הורים?
רוכב אופנוע נהרג בתאונה בכביש 431
רוכב אופנוע נהרג בתאונה בכביש 431