גולן גליל

"המלאך שהציל אותי"

לפני כשנה נפגעה מרים נגתי באורח קשה בגפיים מאוטובוס כשהגיעה למתחם קבר הרשב"י במירון במטרה להתפלל. השבוע קיימה סעודת הודיה ופגשה לראשונה את חובש מד"א שהיה הראשון להעניק לה טיפול רפואי והציל את חייה

תמי מאור 13/05/2018
סעודת הודיה מרים נגתי וחובש בכיר במד"א צביקה לבל (צילום: אלבום פרטי)

ב 8.3.17 בעת טיול לכבוד יום האישה הבינלאומי בקבר הרשב"י שבמירון, מרים נגתי נפגעה באורח קשה על ידי אוטובוס לאחר שסיימה להתפלל והייתה בדרכה לתת צדקה לאישה מבוגרת ששהתה בחניון המתחם. עוברי אורח שהיו עדים לתאונה הזעיקו את מד"א ועצרו את האוטובוס מלפגוע בה שוב. הראשון להגיב לאירוע היה כונן מד"א עם אמבולנס, חובש בכיר מתנדב במד"א צביקה לבל, שלומד בכולל הרשב"י במקום. צביקה החל מיד להעניק טיפול רפואי מציל חיים למרים, העביר דיווח למוקד מד"א וביקש להזניק את המסוק הצפוני של מד"א, החלטה שהצילה את חייה של מרים שנפגעה באורח קשה מאוד בגפיים התחתונות.

מרים שהייתה מאושפזת במשך תקופה ארוכה והשתקמה שמרה לאורך כל הזמן על קשר טלפוני עם מתנדב מד"א צביקה לבל אך השניים לעולם לא נפגשו פנים מול פנים. בשבוע שעבר קיימה מרים גנתי במרכז נעמת שבכרמיאל סעודת הודיה אליה הוזמן גם החובש הבכיר צביקה לבל ואשתו ושם פגשו בפגישה מרגשת לראשונה את מרים מאז האירוע. 

 מרים: "אני זוכרת את התאונה, הייתי בהכרה אחרי שנפצעתי, שכבתי על הכביש ושמעתי מישהו אומר "קטיעה, צריך להזניק את המסוק" ורק בדיעבד הבנתי שזה היה הקול של מתנדב מד"א צביקה, המלאך שהציל את החיים שלי. במשך כל התקופה הבן שלי שחר ואני דיברנו על התאונה ועל זה שצביקה קיבל בתוך שניות החלטה מכריעה לגבי החיים שלי, ההחלטה שלו להזניק את המסוק ממש הצילה את החיים שלי. בשבילי צביקה הוא סוג של מלאך שבורא עולם שלח כדי להציל אותי".

 חובש בכיר במד"א צביקה לבל: "במשך השנה האחרונה שמרתי עם מרים על קשר טלפוני ועקבתי אחרי מצבה הרפואי שמשתפר לאט לאט. התאונה הקשה שבה נפצעה מרים נחקקה בזיכרוני והתרגשתי מאוד לקבל את ההזמנה לסעודת ההודיה. אני זוכר את הרגעים שמרים הייתה ממש בין חיים למוות ואת הפעולות מצילות החיים שביצעתי תוך כדי שהעברתי דיווח למוקד על מנת להזניק מיידית את מסוק מד"א לאירוע. זכיתי להיות האיש הנכון, במקום הנכון ולעשות את המעשה הנכון. זו זכות גדולה עבורי לראות את מרים מחייכת עם משפחתה. אני מאחל לה בריאות ואושר רב."

 


עוד בגולן גליל
חשבנו שיעניין אותך גם...
המדינה בגדה בנו
"המדינה בגדה בנו"
רחובות מארחת
לראשונה: יישוב כפרי - קהילתי - תומך מוסד ייחודי לחוסים יוקם בנגב
תדליקו את האור
מתאחדים סביב סדבון
"בסוד קולות רבים"
מיצג לזכר רבין ז"ל
השמיים אינם הגבול
השמיים אינם הגבול