גולן גליל

חובשים חדשים בגליל התחתון

לאחרונה הסתיים קורס חובשי רפואת חירום של מד"א במועצה המקומית דבוריה שבגליל התחתון. 17 החובשים והחובשות החדשים שהצטרפו למד"א קיבלו ציוד החייאה מתקדם איתו יסייע לקצר את זמני התגובה ולהציל חיים

תמי מאור 15/05/2018
החובשים החדשים מדבוריה (צילום: דוברות מד"א)

לראשונה נערך קורס חובשי רפואת חירום ונהגי אמבולנס של מד"א במועצה המקומית דבוריה שבגליל התחתון שבמהלכו הוסמכו 17 מתושבי המועצה שיפעלו בתחנות מד"א בעפולה ובכפר תבור. הקורס נחתם בטקס חגיגי שנערך במועצה בהשתתפות ראש המועצה המקומית מר זוהיר יוסף והנהלת מרחב גלבוע במד"א.

בוגרי הקורס קיבלו בטקס הסיום תיקי עזרה ראשונה עם ציוד החייאה מתקדם, שישמש אותם ככונני תגובה מידית של מד"א אשר יוזנקו באמצעות אפליקציית מד"א 24 שעות ביממה ויתנו מענה ראשוני במקרי חירום רפואיים - וזאת בנוסף לפעילותם באמבולנסים ובניידות לטיפול נמרץ של מד"א במרחב.

ראש זרוע תגובה מיידית במרחב גלבוע של מד"א, יוסי חלבי: "המועצה המקומית דבוריה מהווה צומת דרכים למספר גדול של ישובים בגזרת מרחב גלבוע של מד"א ואין לי ספק שהחובשים החדשים שהצטרפו לשורות מגן דוד אדום יסייע לנו לקצר את זמני התגובה ולהעניק טיפול רפואי מהיר ואיכותי לתושבי הישוב ולאזרחים הרבים שנעים בכבישי האזור."

 מנהל מרחב גלבוע במד"א, יוסי פחימה: אני מודה לראש המועצה,  זוהיר יוסף, שהרים את הכפפה ואיפשר לנו להכשיר לראשונה את תושבי המקום אשר מצטרפים היום למד"א ויסייע לנו לקצר את זמני התגובה לחולים ופצועים באזור גאוגרפי מורכב עם ישובים רבים סביבו. אני גאה בכל הבוגרים והבגרות של הקורס ומאחל להם בהצלחה."

 ראש מועצה דבוריה, זוהיר יוסף: "אני רוצה להודות לצוות של מד"א על העזרה ועל שיתוף הפעולה עם המועצה על מנת לקדם קורס של חובשים מתנדבים מדבוריה. המתנדבים עברו את הקורס בהצלחה וכיום הם מתנדבים בתחנות מד"א באזור עד שיהיה לנו תחנה משלנו. אני פונה בזה בבקשה לעזור לנו בהקמת תחנה בדבוריה. העניין מאוד יתרום להצלת חיים."

 מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מד"א הציב כמטרה לצמצום של זמני התגובה וההגעה לקריאות החירום שמתקבלות במוקד החירום 101 של הארגון וכחלק מהחזון הזה התקיים לראשונה קורס חובשים של מד"א במועצה המקומית דבוריה שבגליל התחתון. אני מודה לראש המועצה על שיתוף הפעולה ומאחל הצלחה רבה לכוננים החדשים".

עוד בגולן גליל
חשבנו שיעניין אותך גם...
גבר טבע בחוף שדות ים
גבר טבע בחוף שדות ים
העירייה השיבה לבית המשפט בסוגיית מכירת הקאנטרי
מסע זיכרון אחר
התמרורים יוצרים בלבול
יינתנו שעתיים חניה חינם לתושבים
יינתנו שעתיים חניה חינם לתושבים
האלוף שלנו
כוכב נולד בחוף אשקלון
ההייטק של הוראת המתמטיקה