גולן גליל

73 שנה לניצחון על גרמניה הנאצית

וטרנים לוחמי מלחמת העולם השנייה וניצולי שואה תושבי מגדל העמק השתתפו בטקס השנתי המרגש לציון 73 שנים ליום הניצחון על גרמניה הנאצי

כתב לוקאל 15/05/2018
טקס 73 שנים לנצחון על גרמניה הנאצית (צילום: דוברות עיריית מגדל העמק)

במגדל העמק שמרו על המסורת וציינו את הניצחון על גרמניה הנאצית בטקס שהתקיים בסמוך לאנדרטה בה חקוקים שמות הלוחמים שלחמו במלחמת העולם השנייה וגרו במגדל העמק.

מדי שנה, כבר 73 שנים, מציינים בכל העולם בתשיעי במאי 1945 את סיום כניעת גרמניה הנאצית וסיום מלחמת העולם השנייה.

גם במגדל העמק מציינים מדי שנה את התאריך בטקס מרגש אותו מנחה הלנה רוזנפלד בשתי שפות רוסית ועברית לטובת העולים החדשים. בטקס השתתפו ראש העיריה אלי ברדה, מ"מ ראש העירייה סרגיי אוקלנדר, חברי מועצת העיר עידן איפראימוב ודורון אלחרר, הרב שנור, מנהלת אגף הקליטה פאני טבלוביץ וצוות האגף, מנהלי אגפים ומחלקות, יו"ר ארגון הווטרנים דוחובני ישראל, תלמידים מביה"ס יערת העמק, תלמידי כיתות האולפן, ותושבים רבים וביניהם ניצולי שואה וכמובן וטרנים ולוחמי מלחמת העולם השנייה עונדים מדליות וסמלים מתקופת המלחמה כעדות אילמת למחיר הכבד ששילמו במהלך הקרבות על מנת לשחרר אלפי יהודים ממחנות הריכוז.

במהלך הטקס עמד הקהל דקת דומייה לזכרו של יו"ר ארגון הווטרנים פאבל דיבקין ז"ל שהלך השנה לעולמו ובסיום הטקס הניחו עולים חדשים שהגיעו לעיר בחודשים האחרונים את הזרים על האנדרטה לזכרם של הנופלים. פאני טבלוביץ, מנהלת אגף הקליטה, אמרה: "בניצחון על גרמניה הנאצית התגלתה רוח הגבורה של הלוחמים הווטרנים והיא נקודת ציון חשובה בתקומת עם ישראל ובהקמת המדינה".

 

עוד בגולן גליל
חשבנו שיעניין אותך גם...
פרופ יעקב הרט, נשיא האקדמית נתניה
25 שנים להסכמי אוסלו באקדמית נתניה
ראש עיריית רעננה חיים ברוידא
"אני לא לחיץ ולא חושש מביקורות"
גידול בגודל של כדור טניס
גידול בגודל של כדור טניס
רכב יוקרה נגנב מרחובות ונתפס
חינוך וקהילה בכפר סבא
חינוך וקהילה בכפר סבא
לא יציבה
אין חגיגה בלי תרומה
קק"ל הגדירה את עוטף עזה כיעד סיוע מרכזי