גולן גליל

הרוג ופצועים בתאונת עבודה סמוך לקיבוץ רשפים בעמק בית שאן

כוחות משטרה, כיבוי, פיקוד העורף ומד"א, הוזעקו לאתר הכוח "אגירה שאובה" בעבקות דיווח על לכודים בבור באתר כתוצאה מקריסת מנוף.11 פועלים חולצו מהבור, בהם פועל שמותו נקבע בזירה, ארבעה פצועים שניים מצב בינוני ושניים במצב קל וששה שיצאו ללא פציעות

מיכאל פרוסמושקין 13/07/2018
הרוג ופצועים בתאונת עבודה סמוך לקיבוץ רשפים בעמק בית שאן
זירת האירוע (צילום: כב"ה צפון)

הרוג ופצועים בתאונת עבודה סמוך לקיבוץ רשפים בעמק בית שאן. 

הבוקר (שישי) התקבל דיווח על מספר לכודים בתוך בור באתר הכוח "אגירה שאובה" בעקבות קריסת מנוף. מיד עם קבלת הדיווח הוקפצו למקום כוחות משטרה, כיבוי, פיקוד העורף ומד"א, כשהפיקוד והשליטה על האירוע הועבר לפיקוד המשטרה מרחב עמקים. 

לאחר זמן קצר יחסית חולצו כל הלכודים כאשר ארבעה חולצו כשהם פצועים במצב קל עד בינוני ואחד נמצא כשהוא ללא רוח חיים. פאראמדיקים של מד"א קבעו את מותו של גבר כבן 30 וחובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח העמק בעפולה, את 4 הפצועים,  בהם: 2 פצועים במצב בינוני יציב, בהכרה מלאה שפונו במסוק מד"א, מהם: צעיר כבן 18 עם חבלות בבטן ובגפיים, וצעיר כבן 19 עם חבלות כהות בגוף ופציעות בגפיים. 2 צעירים נוספים (ככל הנראה נתינם זרים) במצב קל פונו עי צוותי מד"א באמבולנסים לבית חולים העמק. 
6 עובדים נוספים שחולצו ולא נפגעו נבדקו ע"י צוותי מד"א ולא נזקקו לפינוי. 

סגן מנהל מרחב גלבוע במד"א וויסאם זועבי שהגיע למקום כבר בדקות הראשונות: "הגענו למקום עם אמבולנסים ניידות לטיפול נמרץ ומסוק מד"א שנחת בסמוך, דיווחו לנו שבעת הנפילה היו במקום כ-11 אנשים, מדובר בארוע מורכב שמצריך שיתוף פעולה מהיר בין הגופים שפעלו במקום וכך באמת היה, בתחילה חולצו והגיעו אלינו 5 נפגעים, אחד היה מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה עם פגיעה רב מערכתית, ביצענו בדיקות רפואיות, הוא היה ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותו במקום. 4 נוספים שחולצו היו בהכרה מלא וסבלו מפציעות שונות, לאחר מיון ראשוני וטיפול דחוף בשטח העברנו 2 למסוק מד"א שנחת בסמוך ושנים נוספים לאמבולנסים שלנו ופינינו אותם לבית החולים, בהמשך הגיעו עוד 6 עובדים שחולצו כשהם בלי פציעות בדקנו אותם והם לא נזקקו לפינוי. ביחס לתנאים בשטח, החילוץ הטיפול והפינוי היה מקצועי ומהיר וזה בזכות שיתוף הפעולה שהיה בין כל מי שפעל במקום, לצערנו הארוע הסתיים באובדן חיי אדם".

זירת האירוע (צילומים: כב

זירת האירוע (צילומים: כב"ה צפון)חוקרי משטרת ישראל  אוספים ממצאים וחוקרים את נסיבות הארוע בשיתוף חוקר העבודה ממשרד הרוחה. 

בשלב זה הוחלט על סגירת האתר עד לבירור פרטי התאונה.
 
דוברות המשטרה (צפון): בהמשך להודעה על 11 לכודים באתר הכוח "אגירה שאובה" הסמוך לקיבוץ רשפים בעקבות קריסה של מנוף במקום:  במקביל לפיקוד על המבצע של  חילוץ הלכודים בבבור,  משטרת ישראל פתחה בחקירה פלילית. ולמקום הוקפץ צוות חוקרים מיומן, מעבדה ניידת וחוקרי זירה.

צוות החוקרים של משטרת ישראל חוקר בשיתוף עם חוקר העבודה מטעם משרד העבודה והרוחה. הצוותים  הגיעו למקום אספו ממצאים וגבו עדיות מכלל המעורבים והעדים לארוע, במסגרת זו,  9 חשודים עוכבו לחקירה  ו-3 מתוכם נעצרו בגין חשד לגרימת מוות ברשלנות.

 

עוד בגולן גליל
מיכאל פרוסמושקין 31/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 22/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 30/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 28/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
הלוואה לצורכי שיפוץ
השליך יידה רימוני הלם לעבר תחנת משטרה ובי"ס
"נתתי פצצה מהסרטים לפינת השער"
מנהלי יעלים לדורותיו
בית ספר "יעלים" חוגג 50
תלמידי אמ"ית וסיירת תיקונים משתפים פעולה
מתקמבק בכפר סבא
פוענחה סיבת מותו של תושב מעלות
מס' הכיתות בשז"ר ויוחנני לא יצומצם