גולן גליל

הושמד כטון של בשר לא ראוי למאכל שנתפס בצפון

מפקחי משרד החקלאות חשפו כטון של בשר בקר ורבע טון שומן כבש שאינם ראויים למאכל ומקורם משטחי הרשות הפלסטינית

תמי מאור 15/07/2018
כטון של בשר בקר לא ראוי למאכל נתפס בצפון
הבשר שנתפס והושמד (צילום: משרד החקלאות)

במהלך פעילות בישוב שעב שבצפון, חשפו מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצו"ח) במשרד החקלאות רכב מסחרי שהוביל חצי טון בשר בקר, שהוברח משטחי הרשות הפלסטינית, בכוונה לשווקו באזור הישוב. עם חשיפת המקרה, הבשר הועבר להשמדה והנהג נעצר.

כמו כן, מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצו"ח) במשרד החקלאות בשיתוף משטרת נצרת, מס הכנסה ומספר גופים אזרחיים, חשפו בצפון הארץ רבע טון שומן כבש שהוחזק בתנאים אסורים באטליז ומקורו מהרשות הפלסטינית. בעל המקום, בשנות ה-40 לחייו, ניסה ככל הנראה לשווק את הבשר לחנויות הנמצאות באזור אך בזכות המפקחים, האירוע סוכל בהצלחה. במקרה אחר ביישוב, מפקחי היחידה חשפו מחסן ובו 700 ק"ג בשר בקר אשר מקורו בשטחים. בשני המקרים הבשר הועבר להשמדה וכנגד החשוד נפתחו הליכים משפטיים.

בהמשך לפעילות, חשפו המפקחים שני מקרים נוספים של חוסר התאמה בין רישומי המעקב אחר בעלי החיים לבין מקום הימצאותם בשטח, ובכך מנעו מקרים נוספים של שחיטה שחורה המסכנת את בריאות הציבור:

במקרה האחד, ערכו מפקחי משרד החקלאות ביקורת בדיר בנצרת וזיהו כ-70 ראשי צאן: 40 בוגרים, אשר מתוכם 20 עזים לא מסומנות ו-30 טלאים לא מסומנים. חוסר סימון העזים אסור על פי חוק, ויכול להביא למקרים נוספים של שחיטה שחורה, שנעשית ללא כל פיקוח וטרינרי ובכך מהווה סכנה לבריאות הציבור. בעל הדיר נחקר באזהרה.

מקרה נוסף שאירע בנצרת, במסגרת אותה הביקורת, מצאו המפקחים פרה מסומנת, שלאחר בדיקה קצרה נמצא כי היא נמכרה מקיבוץ גלעד וקיבלה היתר לעבור לשטחי הרשות הפלסטינית. אולם, בפועל הפרה נמצאה בנצרת. בעל הפרה נחקר באזהרה. כל בעלי החיים טופלו וסומנו על ידי הלשכה הווטרינרית של משרד החקלאות.

עוד בגולן גליל
מיכאל פרוסמושקין 25/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 11/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 10/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 08/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 04/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 25/04/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
חשד: נהג בשיכרות כשלצידו בקבוק אלכוהול
חשד: נהג בגילופין כשלצידו בקבוק אלכוהול
אוטובוס פגע בהולכי רגל בבית שמש
אוטובוס פגע בהולכי רגל בבית שמש
תקציב עיריית רעננה בדרך לאישור
תקציב עיריית רעננה בדרך לאישור
הפוליטיקה של כפר סבא
הפוליטיקה של כפר סבא
המדינה בגדה בנו
"המדינה בגדה בנו"
המשטרה הודיעה: תשתית ראייתית נגד ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן
טעימת יין מקצועית
יקב ועשיית יין אֻמָּנוּת או אָמָּנוּת
הצגת התיאטרון על מי ועל מה
הצגת התיאטרון "על מי ועל מה" מגיעה לרעננה