גולן גליל

מלונדון להדרכה בתחנת מד"א בעדי

כ-100 תלמידים כבני 14 מלונדון הגיעו כחלק מטיול בישראל לתחנת מד"א בישוב עדי ועברו הדרכה החייאה ועזרה ראשונה

תמי מאור 16/07/2018
 מלונדון להדרכה בתחנת מד
בני הנוער מלונדון בהדרכה בתחנת מד"א בעדי (צילום: דוברות מד"א)

לאחרונה, נערכה הדרכה ייחודית בתחנת מד"א בישוב עדי שנתרמה על ידי בני הזוג קרטר באמצעות אגודת ידידי מד"א בבריטניה לכבוד בר המצווה של נכדם, ג'ק סיגל. ההדרכה התקיימה לכ- 100 נערים ונערות כבני 14  מבריטניה, בני השכבה של ג'ק שהגיעו לתחנה כחלק מטיול בארץ. באירוע נכחו ראש זרוע תגובה מידית בצפון הארץ ארז גלר, מנהל התחנה חובש רפואת חירום במד"א אלכס בוכמן, ראש דסק בריטניה במד"א עידו גוטין ועובדי ומתנדבי מד"א בתחנה.

ההדרכה בתחנת מד"א בעדי כללה למידה על פעילות הארגון, מתוך הבנה כי מד"א הוא כארגון מציל חיים, התלמידים למדו כיצד לבצע פעולות החייאה והתבצעה תצוגה של הרכבים הייחודיים של מד"א (אמבולנס, ניידת טיפול נמרץ, אופנוע, בימבולנס וכו'). בנוסף, התלמידים פגשו את המתנדבים בתחנה, נערים בני גילם, אשר סיפרו להם על תרומתם לארגון.

 כזכור, נקודת ההזנקה החדשה בעדי נחנכה בחודש אפריל השנה בטקס שהתקיים בישוב עדי שבעמק יזרעאל. הנקודה נתרמה על ידי בני הזוג קרטר באמצעות אגודת ידידי מד"א בבריטניה לכבוד בר המצווה של נכדם ג'ק סיגל. בתחנה מופעל אמבולנס 7 ימים בשבוע שמעניק טיפול רפואי מציל חיים ומסייע לקצר את זמני התגובה לקריאות החירום שמתקבלות במוקד 101 של מד"א מיישובי הסביבה ולנוסעים בכבישים 70 ו-79, שהנם צירים מרכזיים באזור.

 ראש דסק בריטניה במד"א, עידו גוטין: "חבריו של ג'ק סיגל שהגיעו לתחנת מד"א כחלק מסיורם בארץ קיבלו הזדמנות מיוחדת לשמוע על ארגון ההצלה הלאומי של ישראל, הם למדו כיצד לבצע החייאה אפקטיבית ושמעו חוויות ממתנדבים בני גילם. זאת הייתה הדרכה מיוחדת מאוד והתלמידים נהנו מאוד".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מד"א, ארגון ההצלה הלאומי של ישראל מוכר בעולם כולו כמוביל בתחום הצלת החיים והוא פועל בכל קצותיו. על כן, אך טבעי הוא שצעירים מרחבי העולם יגיעו לישראל על מנת ללמוד מקרוב על פעילותם של אנשי מד"א. הפעם היו אלה 100 צעירים וצעירות, תושבי לונדון אשר באמצעות אגודת ידידי מד"א בבריטניה הגיעו לתחנת מד"א בישוב הנפלא עדי. אני מודה לכל מי שלקח חלק וסייע לקיום היוזמה הנהדרת הזו."

 

עוד בגולן גליל
חשבנו שיעניין אותך גם...
איך בוחרים אופניים?
עבריין רכוש סדרתי הואשם בפריצה לדירה בהוד השרון
חברי מועדון קלוב תעופה רעננה ביום הטיסנאות הארצי
רעננה עפה באוויר
אוניברסיטת חיפה על המפה הסינית
אוניברסיטת חיפה על המפה הסינית
בן 11 נפצע במהלך נסיעה בקראטינג
בן 11 נפצע במהלך נסיעה בקארטינג
מבצע ביקורת בעפולה ובסביבה
ילד כבן 10 נפצע באורח בינוני לאחר שנפל מגג מבנה מסחרי בחולון
ילד נפל מגג מבנה מסחרי בחולון
תנו לקרוא בשקט