גולן גליל

אלפי ביצים הושמדו בצפון

מפקחי משרד החקלאות השמידו כ- 3,000 ביצים שנחשפו לחומר הדברה והוחזקו ללא קירור, במושב בצפון הארץ. על המגדל נאסר לשווק ביצים עד להודעה חדשה

תמי מאור 16/07/2018
הושמדו אלפי ביצים (צילום: משרד החקלאות)

במסגרת ביקורת רופאי השירותים הווטרינרים במשרד החקלאות, במושב בצפון הארץ, נמצא בעל המקום מרסס את העופות נגד טפילים חיצוניים, בחומר שאינו מאושר לשימוש בעופות, ושעלול לגרום להמצאות שאריות חומר ההדברה בביצים. בנוסף, אותן הביצים הוחזקו בלול באזור פתוח וחשוף לחומר ההדברה וללכלוך, בניגוד להנחיות משרד החקלאות הדורשות לאחסן את הביצים בקירור. לעומת זאת, בחדר הקירור של הלול, המיועד לאחסון הביצים, נמצאו מכלים פתוחים וסגורים של חומרי הדברה, ביניהם גם החומר האסור לשימוש בעופות.

במסגרת הפעילות, הושמדו כ- 3,000 ביצים שהיו חשופות לריסוס ועלולות לפגוע בבריאות הציבור. על המגדל נאסר לשווק ביצים עד להודעה חדשה. 

ד"ר רם כץ מנהל מרחב צפון במערך בריאות העוף של השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות: "ישנן הוראות מפורשות לאחסן את הביצים בחדר ממוזג ובטמפרטורה הנמוכה מ-20 מעלות צלזיוס. בנוסף, בעל המקום עשה שימוש בחומר הדברה האסור לשימוש בעופות, דבר המסכן את הביצים ועלול לפגוע בבריאות הציבור".

 במשרד מבקשים להקפיד לרכוש ביצים במקומות מוכרים ולא מאנשים פרטיים העוברים בפתח ביתכם. בנוסף, יש להקפיד על רכישת הביצים באריזתן המקורית, כאשר היא סגורה באמצעות קופסה או ניילון נצמד ונקייה.

עוד בגולן גליל
מיכאל פרוסמושקין 11/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 10/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 08/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 04/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 25/04/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
"אולי הייתי נאיבי"
הגר פרי יגור נכנסה לתפקידה
הסרט המין החזק
יום האישה הבינלאומי בעופר גרנד קניון חיפה
חדווה ובנה
"ניסו לחטוף את הבן שלי"
בריונות בכביש
פסטיבל בת-ים לתאטרון ואמנות רחוב
חופשה בסלוניקי
חופשה בסלוניקי
בגיל השלישי נהנים יותר בת"א