גולן גליל

מגדל העמק עוברת לתחבורה ציבורית

כשנה לאחר שהושק הרה-ארגון בתחבורה הציבורית במגדל העמק עולה כי חלה עלייה של 25% במספר הנוסעים

תמי מאור 17/07/2018
משתמשים בתחבורה הציבורית (צילום: דוברות עיריית מגדל העמק)

בחודש ספטמבר האחרון ביצעו משרד התחבורה בשיתוף חברת האוטובוסים "סופרבוס" ועיריית מגדל העמק רה-ארגון בקווי ומסלולי האוטובוסים ברחבי מגדל העמק.

על פי הנתונים שפרסמה הממונה על התחבורה הציבורית במחוז צפון עולה כי היקף התשומות שהושקעו במגדל העמק, בתוך העיר וכן בשירות עירוני לתחנת הרכבת עומד על 219%, כלומר ההיקף יותר מהוכפל. עוד עולה מהנתונים כי נכון לחודש פברואר, כחצי שנה לאחר הרה-ארגון נמצא גידול של 25% במספר הנוסעים וממוצע הנוסעים לנסיעה קפץ מ-8.3 (פברואר 2017) ל-18 (פברואר 2018). נתוני החודשים האחרונים לא פורסמו עדיין אך כבר עתה ניתן להבחין במספרים דומים, כלומר, מספר המשתמשים התייצב זמן קצר לאחר הרה ארגון.

בשורה משמחת נוספת הנוגעת למשתמשי התחבורה הציבורית ברחבי העיר היא הארכת הקווים 15/5 שיעברו מעתה גם במרכז העיר-רמת יזרעאל סמוך למרכזי הקניות. לפני מספר חודשים, פנו תושבים לאיילה זלצר מנהלת היחידה לפניות ציבור ברשות וציינו כי הקווים הנ"ל אינם מגיעים עד למרכזי הקניות. בעקבות הבקשות, פנו ברשות לממונה על התחבורה הציבורית להאריך את הקו ואלה הנחו את חברת "סופרבוס" להאריך את הקווים. מחברת "סופרבוס" נמסר כי השינוי יתבצע החל מה-15.8 לבקשת התושבים.  

 

עוד בגולן גליל
חשבנו שיעניין אותך גם...
משחק אסור
אברהם פורז מתמודד למועצת ת"א
יום הדין
אלפי יח"ד ייבנו בשפרעם
אלימות במשפחה
גילויי האנטישמיות הם עלבון לעם היהודי ולכלל האנושות
״גילויי האנטישמיות הם עלבון לעם היהודי ולכלל האנושות״
פרס החינוך הגופני לביה"ס אגם
יעל אדמי , נארימן מדאח , גולי סיטקוב
הדרך לשלום עוברת דרך המטבח