גולן גליל

מגדל העמק בתוכנית "המראה"

התוכנית מיועדת לרשויות בעלות התנהלות פיננסית אחראית ובעלות פוטנציאל לפיתוח כלכלי ע"י השקעה בפיתוח כלכלי ובחיזוק ההון האנושי

תמי מאור 01/08/2018
תמונה אווירית של מגדל העמק (צילום: צחי קיבנשטיין)

לפני כ-8 חודשים עמד ראש הממשלה בנימין נתניהו על הבמה במגדל העמק והצהיר קבל עם ועולם כי העיר נמצאת על קו הזינוק. בקהל ישבו שר האוצר משה כחלון לצד שר הבינוי והשיכון יואב גלנט וראש העירייה אלי ברדה ומאות אורחים שזכו להשתתף במעמד החתימה על הסכם הגג שיכניס לעיר השקעות בסך כמיליארד שקלים וחצי.

במסגרת ההסכם ייבנו במגדל העמק כ-6,000 יחידות דיור בשכונות החדשות "מצפה העמק" ו"קריית בגין" לצד השקעה מאסיבית בהקמת מבני ציבור, מוסדות חינוך, פארקים ושירותים נוספים במקביל בניית יחידות הדיור כך שהתושבים החדשים שיירכשו דירות ייהנו משכונה חדשה הכוללת את כל השירותים כבר מהיום הראשון. בנוסף, יושקעו תקציבים גם בתוכנית "התחדשות עירונית" במרכז העיר ובשכונות הוותיקות כדי למנוע היווצרות של שני ערים, חדשה לצד ישנה.

במקביל הספיקה מגדל העמק לסיים את שנת התקציב באיזון תקציבי, בפעם השמינית ב-12 השנים האחרונות. התנהלות זאת לא נעלמה מעיניהם הבוחנות של שר פנים אריה דרעי ושר האוצר משה כחלון שבחנו באמצעות אנשי המקצוע של משרדיהם את התנהלותה והשבוע בישרו להנהלת העיר על כניסתה של מגדל העמק לתוכנית החדשה "המראה".

במכתב שהתקבל השבוע בלשכת ראש העירייה ועליו חתום שר הפנים, מברך האחרון את מגדל העמק על עמידתה בקריטריונים הנדרשים להשתתפות בתוכנית המשרד לפיתוח כלכלי וארגוני ברשויות המקומיות שזכתה לשם "תוכנית המראה". מדובר בתוכנית חדשנית אשר גובשה בהובלת משרד הפנים ובשיתוף משרד האוצר.

מטרת התוכנית הינה חיזוק רשויות מקומיות בעלות התנהלות פיננסית אחראית על ידי השקעה בפיתוח כלכלי ובחיזוק ההון האנושי. זאת, לשם שיפור בהיקף וטיב השירותים המוניציפאליים ברשות המקומית. התוכנית מרכזת מאמץ ברשויות בעלות פוטנציאל לפיתוח כלכלי במטרה לחולל שינוי משמעותי ולהביאן לידי עצמאות כלכלית. לשם כך יעניק המשרד למגדל העמק הון לפיתוח כלכלי כמו גם כלים ותקציבים לחיזוק המנגנון הארגוני ברשות ואילו הרשות מצידה תתחייב להמשיך בהתנהלותה האחראית ולעמוד ביעדים אשר מציב משרד הפנים בתיאום משרד האוצר. התכנית תיפרס על פני חמש שנים ותכלול ליווי מקצועי והשקעה תקציבית בסך של 13.6 מיליון שקלים לתכנון ויישום התכנית. את המכתב סיים השר דרעי "כולי תקווה כי התכנית תוביל לשיפור משמעותי ביכולות הרשויות המקומיות לספק שירותים מיטביים ולקדם מהלכים מחוללי שינוי".

במגדל העמק קיבלו השבוע בסיפוק את הבשורה ואמרו כי כניסתה לתוכנית מוכיחה כי "התנהלות הרשות הינה מקצועית ואחראית שכן אילולא הייתה כזאת לא הייתה עומדת הרשות בקריטריונים של התכנית החדשה שתסייע למגדל העמק בפיתוח המאסיבי ובמתן שירותי מיטבי לתושבי העיר". 

 

 

 

 

עוד בגולן גליל
חשבנו שיעניין אותך גם...
גבירותיי ורבותיי, מהפך!
 השרה גילה גמליאל קיימה השבוע ביקור בבית איזי שפירא ברעננה
השרה גילה גמליאל קיימה השבוע ביקור בבית איזי שפירא ברעננה
סוכל שיווק ירקות שהוברחו מהשטחים
מחזמר מלך האריות בית ספר דורות
מלך האריות בבית ספר דורות במודיעין
תאונה קשב בכביש 92
צעירה בת 21 נהרגה בתאונה בכביש 92 סמוך לצומת עין גב בכנרת
יופי של התמדה
השיטור הימי חילץ גבר שהיה בסכנת חיים
תקודם הקמת שדה תעופה אזרחי במזרח חדרה
ברעננה מברכים על הקמת שדה תעופה אזרחי במזרח חדרה