גולן גליל

נער קפץ לנהר, פגע בחברו וטבע למוות

נער, כבן 14, שהיה בטיול קפץ לנהר הירדן ממקפצה מאולתרת פגע בראש של חבר שהיה בנהר, ככל הנראה צלל למים וטבע עד אשר אזרחים שהיו במקום משו אותו מהמים. הוא פונה לבית חולים ובהמשך מת מפצעיו

מיכאל פרוסמושקין 01/08/2018
קפץ ומת (צילום: דוברות מד"א)

  נער, כבן 14, טבע היום (יום רביעי) למוות לאחר שקפץ לנהג הירדן. 

בשעה 15:35 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירדן על נער שנחבל בראשו לאחר שככל הנראה קפץ מגשר לירדנית (סמוך לדגניה א'). חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי לנער במצב קשה כשהוא מחוסר הכרה. 

חובש רפואת חירום רכוב על אופנוע מד"א משה פטר: "כשהגעתי עם האופנוע לגדת הנחל ראיתי נער כבן 14 מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה כשאזרחים מבצעים בו פעולות החייאה בסיסיות בהדרכה טלפונית של מוקד מד"א. התחלתי מיד להעניק לו טיפול רפואי מתקדם כשמקביל סיפרו לי שהוא קפץ למים ואיבד את ההכרה לאחר שנחבל בראשו. יחד עם צוותים נוספים שהגיעו למקום ביצענו בו פעולות החייאה מתקדמות וכאשר חזר הדופק העברנו אותו לשטח פתוח סמוך במרחק של מספר מאות מטרים שם נחת מסוק מד"א שפינה את הנער במצב קשה מאוד ולא יציב לבי"ח תוך כדי המשך טיפול רפואי."

למרות מאמצי צוות הרופאים והאחיות בטיפול נמרץ ילדים של בית החולים "זיו" להציל את חייו של הנער שהובא  במצב קריטי, מונשם ומורדם, הוא נפטר בשעות הערב.  הוריו ובני משפחתו היו לצדו. המערך הסוציאלי של בית החולים "זיו" מסייע להם. 

מחקירה ראשונית של חוקרי משטרת ישראל עולה כי הנער שהיה בטיול יחד עם קבוצה של  נערים בני גילו, קפץ לנהר הירדן ממקפצה מאולתרת פגע בראש של חבר שהיה בנהר, ככל הנראה צלל למים וטבע עד אשר אזרחים שהיו במקום משו את הנער מהמים.


עוד בגולן גליל
מיכאל פרוסמושקין 07/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 18/06/2019
מיכאל פרוסמושקין 14/06/2019
מיכאל פרוסמושקין 14/06/2019
מיכאל פרוסמושקין 09/06/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
בקרוב מצביעים ומשפיעים
בקרוב מצביעים ומשפיעים
משה פדלון ניצח בבחירות וממשיך לקדנציה נוספת
משה פדלון ניצח בבחירות וממשיך לקדנציה נוספת
מודיעין בטוחה לקשישים בדרכים
חוגגים דמוקרטיה בגן החיות התנכי בירושלים
חייבים מנהיג כריש
הערים הכי חכמות
סוויטיז מתחם שרונים, סו בינג
פסטיבל "Sweeties" שכולו מוקדש לחטאים מתוקים
צעיר כבן 25 נפצע באורח בינוני לאחר שנדקר ברחוב הרצל בנתניה
צעיר נדקר בתחנת דלק בנתניה
מצלמות גוף למאבטחים ב"פוריה"