גולן גליל

נער קפץ לנהר, פגע בחברו וטבע למוות

נער, כבן 14, שהיה בטיול קפץ לנהר הירדן ממקפצה מאולתרת פגע בראש של חבר שהיה בנהר, ככל הנראה צלל למים וטבע עד אשר אזרחים שהיו במקום משו אותו מהמים. הוא פונה לבית חולים ובהמשך מת מפצעיו

מיכאל פרוסמושקין 01/08/2018
קפץ ומת (צילום: דוברות מד"א)

  נער, כבן 14, טבע היום (יום רביעי) למוות לאחר שקפץ לנהג הירדן. 

בשעה 15:35 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירדן על נער שנחבל בראשו לאחר שככל הנראה קפץ מגשר לירדנית (סמוך לדגניה א'). חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי לנער במצב קשה כשהוא מחוסר הכרה. 

חובש רפואת חירום רכוב על אופנוע מד"א משה פטר: "כשהגעתי עם האופנוע לגדת הנחל ראיתי נער כבן 14 מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה כשאזרחים מבצעים בו פעולות החייאה בסיסיות בהדרכה טלפונית של מוקד מד"א. התחלתי מיד להעניק לו טיפול רפואי מתקדם כשמקביל סיפרו לי שהוא קפץ למים ואיבד את ההכרה לאחר שנחבל בראשו. יחד עם צוותים נוספים שהגיעו למקום ביצענו בו פעולות החייאה מתקדמות וכאשר חזר הדופק העברנו אותו לשטח פתוח סמוך במרחק של מספר מאות מטרים שם נחת מסוק מד"א שפינה את הנער במצב קשה מאוד ולא יציב לבי"ח תוך כדי המשך טיפול רפואי."

למרות מאמצי צוות הרופאים והאחיות בטיפול נמרץ ילדים של בית החולים "זיו" להציל את חייו של הנער שהובא  במצב קריטי, מונשם ומורדם, הוא נפטר בשעות הערב.  הוריו ובני משפחתו היו לצדו. המערך הסוציאלי של בית החולים "זיו" מסייע להם. 

מחקירה ראשונית של חוקרי משטרת ישראל עולה כי הנער שהיה בטיול יחד עם קבוצה של  נערים בני גילו, קפץ לנהר הירדן ממקפצה מאולתרת פגע בראש של חבר שהיה בנהר, ככל הנראה צלל למים וטבע עד אשר אזרחים שהיו במקום משו את הנער מהמים.


עוד בגולן גליל
מיכאל פרוסמושקין 31/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 22/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 30/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 28/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 28/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
ירון גדות בישיבת המועצה. טענות כלפי ראש העירייה
ההצעה לסדר של חבר המועצה ירון גדות לא נידונה בישיבת המועצה
הצלחה למכרזים בטיילת
עראיס דגים
מתכון ל"עראיס דגים"
"האירוע הזה היה בשביל קמיל"
שלום כיתה א – בחיוך
שלום כיתה א' – בחיוך
נעצרו חשודים בהברחת נשים ובסחר בבני אדם
נעצרו חשודים בהברחת נשים ובסחר בבני אדם
חוק המרוכלים- מחכים לבגצ
חוק המרוכלים- מחכים לבג"צ
נשארת במועדה