גולן גליל

אלי ברדה נבחר לעמוד בראש אשכול 'גליל-עמקים'

בישיבה שהתקיימה בהשתתפות הממונה על המחוז במשרד הפנים נבחר ראש עיריית מגדל מגדל העמק, אלי ברדה, על ידי 15 ראשי הרשויות של האשכול לתפקיד יו"ר אשכול 'גליל-עמקים' שיוקם לקידום כלכלי וחברתי באזור

תמי מאור 08/08/2018
הישיבה בה נבחר ברדה לתפקיד (צילום: אשכול גליל עמקים)

אלי ברדה, ראש עיריית מגדל העמק, המשמש כיו"ר האסיפה הכללית של השלטון המקומי ויו"ר מועצת הרשות לפיתוח הגליל, נבחר השבוע לעמוד בראש גוף נוסף – האשכול האזורי 'גליל-עמקים' שיצטרף בקרוב לחמישה אשכולות שכבר קיימים ופועלים במדינה.  

ברדה, הינו בין מובילי הקמת האשכול שהחלה לקרום עור וגידים לפני כשלוש שנים והשבוע נבחר בישיבה שהתקיימה בהשתתפות הממונה על המחוז במשרד הפנים בועז יוסף, נציגת משרד הפנים מירושלים מריה ג'ירייס, אתי לוי יועצת ומלוות הקמה של האשכול, ראשי רשויות האשכול, סגנים ומנכ"לים שבסופה נבחר ברדה פה אחד לתפקיד.

האשכול כולל רשויות רבות באזור גליל עמקים וביניהם מגדל העמק, עפולה, נצרת עילית, נצרת,, כפר קנא, מועצה אזורית עמק יזרעאל, מועצה אזורית גלבוע, מועצה אזורית מגידו, בוסתאן אל מארג', דבוריה, עין מאהל, משאהד, איכסאל ויפיע. המטרה הסופית של הקמתו היא הרחבת שיתופי פעולה אזוריים שיביאו להתייעלות כלכלית והגדלת הכנסות במגוון נושאים לפי עיקרון 'יתרון לגודל' במכרזים ובתהליכים שהיו יקרים יותר אילו כל רשות הייתה ניגשת אליהם ומבצעת בנפרד. ההתייעלות והחיסכון יביאו לצמצום פערים חברתיים ושיפור רמת החיים של תושבי האזור והוא יתוקצב על ידי המדינה בתקציבים משמעותיים של משרדי הממשלה בדגש על המשרד להגנת הסביבה, תשתיות, תחבורה ועוד.

בועז יוסף, הממונה על המחוז במשרש הפנים סיכם את תהליך הבחירה ואמר: "היה מחמם את הלב לראות את הערכה לה זוכה אלי ברדה מצד ראשי רשויות מכלל המגזרים שהביעו אמון בקונצנזוס בבחירתו פה אחד לטובת הצלחת האשכול ופיתוח אזור גליל-עמקים".

 

עוד בגולן גליל
כתב לוקאל 19/12/2018
כתב לוקאל 28/11/2018
למקומות, היכון, רוץ...
תמי מאור 30/10/2018
תמי מאור 30/10/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
יור וועדת רישוי עסקים אלי אלוש
הקלה לבעלי עסקים חדשים
אכיפה נגד מכירת אלכוהול לקטינים
נעצרו חשודים בגניבות מבתי עסק בהרצליה
הנפת הגביע (צילום: זאב גולדשמיט)
כדורעף: הפועל כפ"ס חגגה זכיה בגביע המדינה
 אשה כבת 80 נפצעה באורח בינוני בתאונת דרכים בין אוטובוס לרכב פרטי.
תאונה בין אוטובוס לרכב בעיר מודיעין
נעצרו שני חשודים בתקיפה בחוף ים בקריות
דר ענת עמיטל מנהלת יחידת ריאות במרכז הרפואי זיו בצפת
היום הבינלאומי ללא עישון
הקשר בין הבחירות ברשויות והתחדשות עירונית