גולן גליל

"אל תחזירו את אות המערכה"

נשיא המדינה נפגש עם חבריהם של סגן הדר גולדין ז"ל וסמ"ר אורון שאול ז"ל וביקש מהם לא להחזיר את אותות מבצע "צוק איתן" למדינה

תמי מאור 13/08/2018
נשיא המדינה והחברים של הדר גולדין ואורון שאול (צילום: קובי גדעון / לע"מ)

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, נפגש היום שני (13 באוגוסט), עם חבריהם של סגן הדר גולדין ז"ל וסמ"ר אורון שאול ז"ל שהחזירו כאות מחאה את אותות מבצע "צוק איתן", במסגרת מאבקם להשבת הבנים.

בפגישתם ביקש הנשיא מהחברים לחזור בהם מההחלטה ולקחת חזרה את האותות. "הצורך שלנו לשרת בצה"ל הוא צורך קיומי של המדינה, צה"ל הוא צבא העם במלוא מובן המילה", אמר הנשיא: "אתם וחבריכם המשענת העיקרית שמחזיקה את ביטחון ישראל. לצד העוצמה הטמונה במטוסים, ואמצעי לחימה, בכם ובחבריכם המתגייסים טמונה עוצמתו של צה"ל. אות המערכה איננו פרס או הודעה על השתתפות, אות המערכה שייך לכם בזכות".

"אל תחזירו את אות המערכה, אל תפגעו בעצמכם", הפציר הנשיא בלוחמים : "החזרת אות המערכה היא אמירה שאנחנו מתנערים מהמערכה. אות המערכה שלכם, המערכה הייתה של כולנו ובוודאי של כל אחד מכם ואני בטוח שעשיתם כל מה שאתם יכולים. ולפני שמתחילים, קחו את אות המערכה. נתווכח על זה אחר כך, נעיר הערות, וזה מותר ולגיטימי וחשוב ביותר. זאת בקשתי היחידה, קחו את האות".

 "אנחנו כאן במטרה מסוימת",השיב לנשיא אור כהן חברו לצוות של הדר ז"ל: "אנחנו מייצגים ערכים של רעות, אחדות של אנשים מכל המקומות וכל המגזרים. ערבות הדדית היא הבסיס שלנו, המאבק הוא על ערכים, כמו שהדר היה אומר 'בעוז וענווה'. על ערכים לא מתפשרים ויש דברים שנראים לנו כמו הדבר הנכון לטובת המדינה, לטובת אזרחי ישראל ולטובת החיילים העתידיים להתגייס. חייל צריך לדעת כשהוא נכנס למערכה שני דברים, אחד שמדינת ישראל עשתה כל מה שהיא יכולה בדרכי שלום או דרכים אחרות כדי למנוע מלחמה ולהשיג את הישגיה, ודבר שני שהם יחזירו אותו פצוע, חי או מת לקבר ישראל".

 "בכל מערכה קודמת בסיומה היו חילופי שבויים", המשיכו החברים: "ב'צוק איתן' לא, וחברינו אורון והדר לא שבו. עבורנו צוק איתן לא תם עד שאנחנו נחזיר אותם ועד שהדרג המדיני יפעל בכיוון הזה וימשיך לפעול עד שיחזרו. נקבל את האותות בגאון, רק שיחזרו. אנחנו גאים במדינה, אנחנו גאים ששירתנו בצבא, היינו מוכנים לשים את נפשנו בתמורה לזה, שמנו את עצמנו בחזית המאבק לקיום המדינה. נמשיך לשרת בצבא ואנחנו לא רואים בכך סתירה. המעשה הזה מחזק את מדינת ישראל."

 

 

עוד בגולן גליל
חשבנו שיעניין אותך גם...
חסימת מדרכה
מגבירים פיקוח לקראת פסח
העשייה הציבורית היא חיידק
"העשייה הציבורית היא חיידק"
יואב קעטבי חנך את מטה הבחירות המרכזי
ענבל ליבר  , אני רואה המון תעצומות נפש
"דווקא במצבי משבר הבסיס הרוחני שלנו לא נשבר"
"נמאס לנו!!!"
סב(ת)אות מרחוק
סב(ת)אות מרחוק
פנס ראשון - הפנינג חברת החשמל ומוזיאון נחום גוטמן לאמנות
'הפנס הראשון'
אמיל פרקש
"זיכרון בסלון" בחיפה