גולן גליל

ילדה בת 8 בלעה מסמר

ד"ר אבי און, מנהל יחידת גסטרו ילדים בפדה- פוריה, הצליח לשלוף באמצעות אנדוסקופ, מסמר באורך 5 ס"מ שילדה בלעה בטעות

תמי מאור 15/08/2018
צילום רנטגן של המסמר שנבלע (צילום: דוברות מרכז רפואי פדה פוריה)

בסוף השבוע שעבר, הגיעה למלר"ד המרכז הרפואי פדה-פוריה, ילדה בת 8 , מבועיינה נוג'ידאת, לאחר שבלעה בטעות מסמר ברזל באורך 5 ס"מ. ככל הנראה במהלך משחק עם חברה, ניסתה הילדה לחורר בקבוק מים בחלקו התחתון, באמצעות מסמר, היא נעצה את המסמר בבסיס הבקבוק ואח"כ ניסתה לשלוף אותו בעזרת שיניה, המסמר עף לתוך הלוע ונבלע.

ד"ר אבי און, מנהל יחידת גסטרו ילדים: "במקרה בליעה של חפץ חד וארוך כמו מסמר, הסכנה גדולה, חייבים לנסות לשלוף אותו במהירות לפני שהוא עובר את הקיבה ואז אין אפשרות לשלוף אותו באמצעות אנדוסקופ, חייבים לבצע ניתוח. צריך לזכור שבמקרה של עצם  ארוך וחד הסיכונים רבים, יש חשש לפגיעה או יצירת חור בוושט, במעי הדק או בקיבה".

הילדה הובהלה לחדר ניתוח , "נכנסנו עם האנדוסקופ אך לא הצלחנו לאתר את המסמר בקיבה, בהמשך התברר שהמסמר הגיע לתרסריון. במעיים תהליך ההוצאה של עצם זר וחד הרבה יותר מורכב. בתהליך איטי הצלחנו בעזרת האנדוסקופ לתפוס את המסמר , להעבירו לקיבה ומשם לשלוף ולהוציא אותו דרך הוושט".

הילדה שוחררה לביתה למחרת כשהיא חשה בטוב. ד"ר אבי און חוזר ומזהיר ילדים והורים לגלות ערנות רבה ולא להכניס לפה חפצים קטנים, חפצים חדים או כל חפץ שיכול להיות מסוכן.

 

 

 

 

 

 

עוד בגולן גליל
חשבנו שיעניין אותך גם...
מתיישבים בערבה התיכונה
אירוע ירי בחדרה
זוהר אוריה ,  אופטימית וחדורת מוטיבציה
המאמי של הוד השרון
עומדת לדין
חשד: עקצה גברים פגועי נפש
מכוונים גבוה
נקבע מותם של שני פצועים בירי בברקן
נקבע מותם של שני פצועים בפיגוע בברקן
טיול חורף ב"שביל הפטריות"- הערבה התיכונה