גולן גליל

פיילוט התחדשות עירונית במגדל העמק

מגדל העמק הינה אחת הרשויות הראשונות בהן יבוצע פיילוט 'התחדשות עירונית'. הפיילוט יתבצע ברחוב העצמאות ובעתיד יקודמו עבודות בשני מתחמים נוספים ברחבי העיר

תמי מאור 21/08/2018
רחוב העצמאות בו יבוצע הפיילוט (צילום: דוברות עיריית מגדל העמק)

בימים אלה אושר הפיילוט הראשון של "התחדשות עירונית" במגדל העמק. כזכור, לפני פחות משנה חתמה העירייה מול ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר משה כחלון ושר הבינוי והשיכון יואב גלנט על "הסכם גג" לבניית 6,000 יחידות דיור ומסובסדות לציבור בשכונות החדשות "מצפה העמק" ו"קריית בגין" בהשקעה של כמיליארד שקלים.

כבר במהלך הטקס הצהיר ראש העירייה אלי ברדה על חשיבות אישור פרויקט "התחדשות עירונית", במרקם הישן במרכז העיר ובשכונות הוותיקות, כדי למנוע היווצרות של שתי ערים בתוך עיר אחת- אחת חדשה ואחת ישנה. מאז התקיימו פגישות בין הנהלת העירייה והגורמים המקצועיים שאמורים לקדם את הנושא ובראשם ועדת הפנים בכנסת, יו"ר מטה הדיור הקודם אביגדור יצחקי ומחליפו זאב בילסקי ויו"ר הרשות "להתחדשות עירונית" חיים אביטן כדי להכריז על מגדל העמק כעיר פיילוט לתוכנית.

במהלך הפגישות הוצגו בין היתר האלטרנטיבות השונות במגדל העמק ולבסוף הוחלט כי הפיילוט יתבצע במתחם הבניינים 58, 60, 62 ברחוב העצמאות. יש לציין כי הבקשות של הרשות לפיילוט במתחמים "רמת יזרעאל" ו"דרך העמק" יטופלו לאחר מתחם "העצמאות".

השבוע, לאחר שהתקבל האישור הראשוני, עודכנו בעירייה כי יועבר תקציב ראשוני כמקדמה על סך של כמיליון שקלים לביצוע תכנון מפורט לפרויקט ולהעסקת פרויקטור התחדשות עירונית מטעם הרשות. מעיריית מגדל העמק מסרו כי "התחדשות עירונית" היא תכנית חשובה שעושה צדק חברתי וצדק עם תושבי העיר הגרים בשכונות הוותיקות. 

 

עוד בגולן גליל
חשבנו שיעניין אותך גם...
כשחוזרים ללימודים מנשקים ונוסעים
מרכז מסחרי ראשון בשכונת נווה זמר ברעננה
בדרך למרכז מסחרי ראשון בשכונת "נווה זמר" ברעננה
לראשונה: מרכז מצוינות טרום קדטים
לראשונה: מרכז מצוינות טרום קדטים
עובדת מצטיינת בעיריית רמת השרון
עובדת החודש בעיריית רמת השרון
נפגעים קל בתאונה בכפ"ס
האקתון לסיכום שנה במדיה אנקורי
האקתון לסיכום שנה במדיה אנקורי
עילאי הרסגור הנדין. לשים גבולות
עיריית כפר סבא נגד רשות התעופה
מצפון נפתחה הרעה