גולן גליל

גרעין הנח"ל חוזר למגדל העמק

11 חיילי שנת משימה של גרעין נח"ל הגיעו השבוע למגדל העמק בה יתגוררו ויפעלו בשנה הקרובה

תמי מאור 22/08/2018
חברי גרעין הנח"ל השבוע (צילום: דוברות)

האגף הביטחוני במשרד הביטחון הודיע לראש עיריית מגדל העמק כי החליט לאשר את בקשתו ולהחזיר את גרעין נח"ל לפרק משימה בשנת הלימודים הקרובה.

כזכור, הנושא עלה כבקשה של ראש העירייה בביקורו האחרון של שר הביטחון אביגדור ליברמן במגדל העמק לפני מספר חודשים ובימים האחרונים הגיע האישור המיוחל בו נכתב כי, "בימים אלו, בהם אנו נדרשים לתת מענה לאתגרי החינוך הרבים מצווים אנו להקדיש את מלוא משאבינו לעיצוב דור העתיד במדינה. חיילי גרעיני הנח"ל יהיו לעזר רב בהשגת משימה לאומית זאת".

גרעין הנח"ל ימנה 11 חיילים וחיילות מתנועת התק"צ שמגיעים לעיר לאחר שנתיים של שירות בגדוד הקרק"ל וגדס"ר נח"ל לשנת משימה לאחריה יפשטו מדים וישתחררו מצה"ל. במהלך שהותם במגדל העמק יתגוררו החיילים סמוך לבית הספר אורט רוגוזין בדירה ששופצה.

במשך שנה רצופה עד חודש אוגוסט 2019 ישתלבו חברי הגרעין במערכות החינוך הפורמאליות, במסגרות ומועדוני הנוער על מנת לחזק את תחום ההכנה לצה"ל ולעידוד שירות קרבי ומשמעותי בצה"ל כל אחד לפי יכולתו. יש לציין כי החיילים יזכו לליווי של רכזת הכנה לצה"ל של הרשות ומנהל אגף הנוער לצד צוותים חינוכיים ברשות בנוסף לאנשי מקצוע בתחומים מגוונים. מיד עם סיום תפקידם ייפרדו החיילים מהעיר ואת מקומם ייתפסו חיילים חדשים לשנת משימה נוספת.

 

עוד בגולן גליל
חשבנו שיעניין אותך גם...
המועצה החדשה יצאה לדרך
שעון במהדורה ייחודית לרגל יום האישה
הגיע הזמן לפינוק האשה
הרב דר מיכאל לייטמן
אחדות וייחודיות בחברה הישראלית: הפרק שחסר באיגרת של משרד החינוך
"בחירתה של סופי"
מפגש נשיאותי
קפה קפה , שיתוף פעולה מבורך
תרומה שתחמם לכם את הלב
כפ"ס השתתפה ביום הלמידה החוץ גנית
לימודי תעודה
לימודי תעודה – מסלולים אפשריים