גולן גליל

נסגרו תיק החקירה נגד רה"ע צפת ורה"ע קריית שמונה

פרקליטות מחוז צפון הודיעהלב"כ של אילן שוחט, ראש עירית צפת, ולב"כ של ניסים מלכה, ראש עיריית קריית שמונה, כי הוחלט לגנוז את תיקי החקירה שנפתחו בעניינם, חלקם בעילה של חוסר ראיות וחלקם בעילה של חוסר אשמה

כתב לוקאל 29/08/2018
נסגרו תיק החקירה נגד רה
התיקים נסגרו (תמונה להמחשה iclipart)

פרקליטות מחוז צפון הודיעה (רביעי) לב"כ של אילן שוחט, ראש עירית צפת, ולב"כ של ניסים מלכה, ראש עיריית קריית שמונה, כי החליטה, על דעת פרקליט המדינה והמשנה לפרקליט המדינה (פלילי), לגנוז את תיקי החקירה שנפתחו בעניינם, חלקם בעילה של חוסר ראיות וחלקם בעילה של חוסר אשמה.

אילן שוחט נחקר בגין מספר פרשותחשד שבעת בניית בית מגוריו קיבל ראש העירייה הנחות ממבעלי מקצוע וספקים שונים, אשר ניתנו לו לבקשת קבלן פלוני בתמורה לטובות הנאה שקיבל אותו קבלן מהעירייה. לאחר בחינת מכלול הראיות נמצא כי אין ראיות ברמה הנדרשת בפלילים, על מנת להוכיח כי שוחט היה מודע לכך שההנחות שקיבל ניתנו בשל התערבותו הקבלן האמור. כמו כן לא נמצאו ראיות מספיקות לכך שראש העיר נתן תמורה לקבלן בגין הנחות אלה. בנסיבות אלה הוחלט לגנוז את התיק לגביו מעילה של העדר ראיות מספיקות.

חשד למתן שוחד בחירות בכך שראש העירייה מינה אדם לתפקיד בעירייה, בתמורה לתמיכה פוליטית מצד משפחתו של אותו אדם. גם בפרשה זו לא נמצאו ראיות מספיקות ברמה הנדרשת בפלילים, על מנת להוכיח כי שוחט הבטיח את המינוי הנטען, או כי פעל לקידומו. כמו כן לא נמצאו ראיות מספיקות על מנת להוכיח שהליך המינוי של אותו אדם לא היה ענייני. בנסיבות אלה הוחלט לגנוז גם פרשה זו מעילה של העדר ראיות מספיקות.

חשד לשיבוש הליכי משפט ולטיוח תלונת צעירה ממשפחה נזקקת נגד קרוב של שוחט בתמורה לעזרה כלכלית. מחומר הראיות שנאסף עולה כי ראש העיר סייע למשפחת הצעירה הן לפני הגשת התלונה והן לאחריה. בנסיבות אלה לא ניתן יהיה להוכיח את הקשר הנדרש בין הסיוע הכלכלי לטיוח התלונה, ולפיכך הוחלט לגנוז פרשה זו מן העילה של העדר ראיות מספיקות.

 חשד למרמה והפרת אמונים בגין מתן טובות הנאה ורכישת טובין מכספי העירייה עבור מקורבת לאילן שוחט. בחינה יסודית של חומר הראיות שנאסף בעניין זה מלמדת כי לא נמצאו ראיות המלמדות על רכישת טובין למקורבת, וכי האישה הייתה זכאית לטובות ההנאה שקיבלה, בהתאם לקריטריונים אובייקטיביים שנקבעו. בנסיבות אלה הוחלט לגנוז פרשה זו מעילה של העדר אשמה פלילית.


ניסים מלכה נחקר בגין מספר פרשות
בשלוש מהן עלה חשד לכך שניסים מלכה קיבל תרומות בבחירות 2013 משלושה אנשי עסקים בעיר בתמורה לקידום ענייניהם בעירייה. חומר הראיות שנאסף בעניין זה, מלמד כי שניים מאנשי העסקים הללו תרמו למטה הבחירות של ניסים מלכה בבחירות 2013, אך מדובר בתרומות שניתנו על פי חוק. לגבי איש העסקים השלישי, לא נמצאו ראיות המלמדות כי תרם למערכת הבחירות של ניסים מלכה. כמו כן לא נמצאו ראיות כי ניסים מלכה פעל לקידום ענייניהם של אנשי העסקים הללו בעיר, או שהיה בכוונתו לעשות כן. בנסיבות אלה הוחלט לגנוז פרשיות אלה מהעדר אשמה פלילית. בנוסף נחקר חשד לשיבוש הליכי חקירה. אף לכך לא נמצאה ראיה נגד ראש העיר ולפיכך הוחלט לגנוז חשד זה, וזאת מן העילה של העדר אשמה פלילית.

חשד נוסף שנחקר נגע להבטחה שלכאורה ניתנה על ידי ניסים מלכה לחבר מועצת העיר, לפיה ימנה אותו למשרה ציבורית, בתמורה לתמיכתו בישיבת מועצה במינוי שראש העיר היה מעוניין בו. בחינה יסודית של חומר הראיות שנאסף בעניין זה, מלמדת כי אין ראיות המצביעות כי ראש העיר הבטיח הבטחה כלשהיא בעניין זה. בנסיבות אלה הוחלט לגנוז פרשה זו מהעדר אשמה פלילית.

כמו כן נחקר חשד לעבירה של הלבנת הון, בשל חשד שראש העיר עשה שימוש בחשבון בנק של קרוב משפחה תושב חוץ. ממצאי החקירה בעניין זה מלמדים שההעברות הכספיות שנעשו בחשבון קשורות להשקעות של בעל החשבון בישראל, ולפיכך הוחלט לגנוז פרשה זו מהעדר אשמה פלילית.

בנוסף נחקר חשד למימון בחירות אסור בבחירות 2013. בחינה מעמיקה של חומר הראיות שנאסף בעניין זה הובילה למסקנה, כי אין די ראיות ברמה הנדרשת בפלילים על מנת לבסס כתב אישום, ולפיכך הוחלט על גניזת פרשה זו מהעדר ראיות מספיקות.

 

ראש עיריית קריית שמונה ניסים מלכה מסר בתגובה לסגירת תיק החקירה נגדו מחוסר אשמה: ״על אף שההודעה הרשמית התקבלה היום, ידעתי תמיד שאינני אשם בשום דבר. לצערי היו ויש גורמים אינטרסנטים אנשי פוליטיקה מהזן הנמוך ביותר אשר יצרו מצג שווא והזינו יום וליל את כל אמצעי התקשורת ואת הרשתות החברתיות שאני כאילו אשם ואפילו עבריין נמלט. אני שמח שבתום עבודת המשטרה והפרקליטות האמת יצאה לאור ואין רבב בהתנהלותי האישית והציבורית. אני מודה למשטרה ולפרקליטות שעשו עבודה מקצועית. תודה למשפחתי, לאשתי היקרה, ילדיי, חבריי הרבים ובעיקר לתושבי קריית שמונה שחיזקו והאמינו בי לאורך כל הדרך.  תודה לקדוש ברוך הוא שנתן לי את הכוחות הנפשיים לעמוד בחוויה הלא נעימה הזאת".

עוד בגולן גליל
מיכאל פרוסמושקין 07/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 18/06/2019
מיכאל פרוסמושקין 14/06/2019
מיכאל פרוסמושקין 14/06/2019
מיכאל פרוסמושקין 09/06/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מ(ל)כת התיקו
מ(ל)כת התיקו
סגן שר הבריאות ביקר ב"וולפסון"
ודמני הולך עם גינזבורג
סוף למקומות השמורים
מחכים לספירת כל הקולות
ביקור בקיר הטיפוס לזכרו של דני חייט זל
התלמידים חוקרים את ההיסטוריה של עפולה
'הילדה בדיכאון וזה לא מעניין אף אחד במשרה"ח'
שינויים בהפעלת הלוקרים בבתיה"ס