גולן גליל

מגדל העמק: "שיקום שכונות חוזר"

במסגרת פרויקט "שיקום שכונות חוזר" שהושק מחדש בשנת 2016 התקבלה תוספת של 1.6 מיליוני שקלים לשנת 2018

תמי מאור 13/09/2018
השר גלנט בהשקת הפרויקט במגדל העמק (צילום: דוברות עיריית מגדל העמק)

פרויקט נוסף של "שיקום שכונות חוזר" חברתי ופיזי ייצא לדרך במגדל העמק ויחדש את פני רחוב תשי"ג. כזכור, מגדל העמק הייתה בין הרשויות הראשונות בהן הושק פרויקט "שיקום שכונות חוזר" בשנת 2016 והשבוע נודע כי במסגרת הפרויקט אושר המשך חידוש מבנים ברחוב תשי"ג בעלות כוללת של 1.6 מיליון שקלים שמצטרפים להשקעה של 6.1 מיליון שקלים שכבר הושקעו במגדל העמק במסגרת הפרויקט.

הבשורה המשמחת הגיעה לשולחנו של ראש העיריה אלי ברדה בימים האחרונים באמצעות מכתב שנשלח מלשכת שר הבינוי והשיכון יואב גלנט ובו נכתב כי פרויקט "שיקום שכונות חוזר", המובל על ידי סגן השר ז'קי לוי, נועד במטרה לשפר את תנאי הדיור על ידי שיפוץ, חיזוק וטיפוח מבנים ושטחים ציבוריים (שיקום פיזי) ולעודד יזמות ומעורבות קהילתית במרכזים ומועדונים לילדים ובני נוער (תחום חברתי) כדי לקדם את הדור הצעיר בשכונות על ידי מעורבות בסביבת המגורים שלו כמו גם פיתוח מנהיגות ואחריות אישית. עוד נכתב כי במסגרת תכניות העבודה לשנים 2018-2016 תוקצבה מגדל העמק, שהייתה בין הרשויות הראשונות במדינה בהן הושק מחדש הפרויקט, בסכום כולל של 7,670,570 מיליון שקלים בשישה מבנים הכוללים כ-190 יחידות דיור מתוכם 105 בבעלות פרטית ו-85 יחידות דיור בדיור ציבורי. בסיום נכתב מלשכת השר כי בכוונת המשרד להמשיך ולמנף את פרויקט "שיקום שכונות" גם בשנים הבאות.

מהנדס העיר, אריאל טויטו: "רחוב תשי"ג שינה את פניו בעקבות ההשקעה הגדולה והמתמשכת בו ואנו כבר בודקים לקראת בחירת הרחוב הבא שאליו ייכנס הפרויקט 'שיקום שכונות חוזר'. חשוב לציין כי הרשות מפעילה את מלוא השפעתה לקבל הכרזה של 'עיר התחדשות עירונית כוללת' והאינדיקציה החיובית לכך היא אישור פיילוט ברחוב עצמאות 58-62 שם במקום שלושת הבניינים עם 63 יחידות דיור ייבנו 250 יחידות דיור חדשות.

בנוסף, כ-350 בניינים בשכונות הוותיקות שנבנו לפני 1980 נכנסו לתכנית המיגון מפני רעידות אדמה וטילים והם ישודרגו כולל בניית ממ"דים. כל המהלכים האלה ישדרגו את סביבת המגורים, המרחבים הציבוריים ואיכות החיים של תושבי העיר".

עוד בגולן גליל
חשבנו שיעניין אותך גם...
פצועה קל עד בינוני בתאונה בהוד השרון
פסחקלאי בצפון הנגב
"פסחקלאי" בצפון הנגב
בעקבות החיפושיות
ירון גדות , לא היה ולא נברא
העלבת עובדת ציבור או פייק ניוז?
תושב הרצליה חשוד בתקיפת שוטר
המחאות יביאו לשינוי בסופו של דבר
'המחאות יביאו לשינוי בסופו של דבר'
שבתרבות בכפר סבא
מאות תושבים לקחו חלק במפגש הפתיחה של שבתרבות בכפר סבא
האשפה שהושלכה מהחלון
תרופה למכה