גולן גליל

אלפי יח"ד ייבנו בטורעאן

הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור החליטה להפקיד תוכנית הכוללת את הרחבת היישוב טורעאן שבגליל

תמי מאור 17/09/2018
תוכנית לאלפי יח"ד (תמונה להמחשה iclipart)

הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל), החליטה להפקיד תוכנית להרחבת היישוב טורעאן. התוכנית כוללת תוספת של 3,475 יחידות דיור, שייבנו במבני מגורים של 6-3 קומות. בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית מקצה כ-47 דונם עבור מבני ציבור, וכן שטחי ספורט ונופש על שטח של 29 דונם.

התוכנית ממוקמת בבקעת טורעאן, מדרום ליישוב, ועל שטח של כ-1,800 דונם, ברובם קרקעות פרטיות. בכדי לייצר עוגן כלכלי לישוב התוכנית כוללת שטחים לתעשייה בהיקף של 270,000 מ"ר, ושטחי תעסוקה ומסחר בהיקף של 230,000 מ"ר הממוקמים באזור תעסוקה חדש וכן לאורך הרחובות הראשיים.

בהיבט התחבורתי, התוכנית כוללת הקמת כביש המחבר בין אזור התעסוקה החדש לבין כביש 77,  וכן כביש היקפי המחבר את השכונה החדשה עם הבינוי הקיים ביישוב. לאורך הכביש ההיקפי יוקמו מבני מגורים משולבים עם חזיתות מסחריות. כמו כן במסגרת התוכנית יועתק קו מתח עליון העובר כיום במרכז הישוב לצד כביש 77. מדובר במהלך שצפוי לשפר את רווחת כלל תושבי הישוב.

מתכננת הותמ"ל, דקלה פרסיקו, ציינה כי, "בהמשך למאמצי הממשלה לקידום התכנון והפיתוח ביישובי החברה הערבית, ולאחר עבודה מאומצת של יזמי התוכנית והרשות המקומית, החליטה הותמ"ל על הפקדת תוכנית שמהווה אבן דרך משמעותית בהרחבת טורעאן. תוכנית זו מצטרפת לתוכנית שאושרה בותמ"ל בצפון טורעאן, אשר שווקה לאחרונה על ידי רמ"י וכוללת גם תוספת עוגנים כלכליים אשר יובילו לצמיחה ועצמאות כלכלית של הישוב".

טורעאן הינה מועצה מקומית בגליל התחתון. היישוב המונה כ-14,000 תושבים, שוכן בסמוך לכביש 77 המוביל מנצרת לטבריה, בסמוך לצומת גולני. תושבי היישוב הם מוסלמים ונוצרים.

 

 

עוד בגולן גליל
חשבנו שיעניין אותך גם...
טקס הענקת אותות לנוער המתנדב בכפר סבא
הליונס יעניקו 25 אותות הוקרה למתנדבים צעירים
יונתן אלקובי, עידו רוזנטל, והמתנדב ברי שמיר
מחלום למציאות
תאונה עם מעורבות רכב ואופנוע אירעה בשבילי בית העלמין סגולה.
שני פצועים בתאונה בסמוך לבית העלמין סגולה
חצבת בגן ילדים ברעננה
קרן קימת לישראל - נוטעת את העתיד
עכו ערוכה לכיפור
'עפים' על המצפורים
סוף הקיץ