גולן גליל

חשד: עקצו עסקים בצפון הארץ

אסיר ואישה נעצרו בחשד כי עקצו או ניסו לעקוץ בתי עסק בצפון באלפי שקלים. האישה נעצרה לאחר שביצעה לכאורה עוקץ נוסף

מיכאל פרוסמושקין 17/09/2018
שני החשודים נעצרו (iclipart)

המשטרה עצרה שני חשודים בעוקץ של סניפי  גלידריה ובית עסק בצפון. 

במשטרת ישראל התקבל דיווח מבעל סניף גלידריה ברמת ישי אשר קיבל שיחת טלפון כביכול מבעל הרשת והוא חושד שמנסים להוציא ממנו כספים במרמה. מיד עם קבלת ההודעה,  חוקרי המשטרה ביצעו פעולות חקירה סמויות, ובהמשך עם המעבר לשלב החקירה הגלויה בתאריך 10.9.18 עצרו השוטרים שני חשודים.

החשודים - נהג מונית ואישה בת 33 תושבת יוקנעם - נעצרו מיד לאחר שנהג המונית קיבל לידיו שקית ממנהל סניף הגלידרייה ובה מעטפה שהכילה אלפי שקלים אותם הנהג העביר לחשודה. מחקירה ראשונית התברר כי נהג המונית אינו קשור להונאה והוא שוחרר עוד באותו היום.

בהמשך, לאחר חקירה מקצועית ואינטנסיבית של חוקרי המשטרה התברר כי אסיר מכלא ניצן, בן 33,  מתל אביב נוהג להתקשר לבתי עסק מבית הכלא, לאחר שאסף פרטים על אותם בתי עסק, הציג את עצמו כבעל הרשת ומבקש כי יעבירו את הפידיון לנהג מונית אשר יגיע לסניף בזמן הקרוב.  

החשוד היה מעדכן את חברתו לאיזה סניפים להגיע ולעיתים  היו מבצעים שיחת ועידה יחד עם מנהל הסניף ולאחר שנסגרו כל הפרטים, חברתו של החשוד (בת 33 מיוקנעם)  הייתה יוצרת קשר עם נהג מונית תמים מבקשת ממנו לבצע עבורה שליחות מבית העסק לכתובת שנמסרה לנהג. החשודה המתינה לנהג המונית בכתובת והוא היה מוסר לה את המעטפה מבית העסק שהכילה אלפי שקלים ולעיתים עשרות אלפי שקלים. 

מהחקירה עלה כי החשודים הצליחו לעקוץ מספר בתי עסק: בית עסק בקריון בקריית ביאליק בעשרות אלפי שקלים, ברמת ישי ניסו לעקוץ רשת גלידריה אך נתפסו על חם כשברשות החשודה מעטפה של הסניף ובתוכה אלפי שקלים,  בשני סניפים נוספים של אותה רשת גלידריה בכרמל וביוקנעם לא הצליחו החשודים להונות את מנהלי הסניפים.

מעצרה של הבחורה הוארך ע"י בית המשפט לבקשת המשטרה עד ליום חמישי הקרוב והאסיר הובא הבוקר לבית משפט השלום בנצרת לדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרו.

המשטרה מבקשת את עזרת הציבור לצורך איתור קורבנות נוספים. כל היודע דבר על מקרים נוספים או יכול לסייע במידע נוסף מתבקש להתקשר לתחנת מגדל העמק בטלפון 046447444 או למוקדי 100 בכל תחנות המשטרה ברחבי הארץ.

עוד בגולן גליל
מיכאל פרוסמושקין 22/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 30/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 28/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 28/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 07/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
צעיר נורה בחיפה
שריפה פרצה בהרצליה
הפוליטיקה של רמת השרון
הפוליטיקה של רמת השרון
המשטרה תפסה 1,800 כדורי אקסטזי
עומדת לדין
תאונה באיזור בית שמש
פצועה בינוני ו-5 קל בתאונה בסמוך לרמת בית שמש
פצוע קשה בשריפה בהוסטל בקריות
סליוס תכשיטים בהוד השרון
"סליוס תכשיטים בהוד השרון" - הזהב של השכונה