גולן גליל

זוכרים את הדר ואורון מסביב לעולם

אלפי נוצרים בכל רחבי העולם נענו ליוזמה של גורמים פרטיים ונשאו תפילה לשובם של הדר גולדין ואורון שאול, לקראת כינוס העצרת הכללית של האו"ם

כתב לוקאל 25/09/2018
אלפי נוצרים התפללו לשובם של הדר גולדין ואורון שאול
תפילה לשובם של גולדין ושאול בהודו(צילום: פרטי)

ביום ראשון התקיימה תפילה מיוחדת במסגרתה אלפי נוצרים בכל רחבי העולם נשאו תפילה לשובם של הדר גולדין ואורון שאול. התפילה נפתחה באוסטרליה, במזרח הרחוק בפיליפינים, טאיוואן והודו, המשיכה לישראל, אפריקה, אירופה והסתיימה בארצות הברית, קוסטה ריקה וברזיל. 

בשבועות האחרונים הועברה, ביוזמת גורמים פרטיים ובהסכמת משפחת גולדין, פנייה למספר כנסיות וארגונים נוצריים מזרמים שונים ברחבי העולם בבקשה שיצטרפו ליוזמה בינלאומית לקראת כינוס העצרת הכללית של האו"ם. בפנייתם ציינו היוזמים כי יום ראשון שלפני כינוס העצרת הכללית ה-23 בספטמבר, יוקדש לתפילה בינלאומית למען תיקון עוול היסטורי וחזרתם של החיילים הישראלים הדר גולדין ואורון שאול שנפלו בעזה. בפנייתם ציינו עוד כי הדר נפל במארב של ארגון חמאס כשעתיים מכניסת הפסקת האש של האו"ם וכי הארגון ממשיך להחזיק בחיילים שנפלו בניגוד לחוק ההומניטארי הבינלאומי.

"היוזמה נולדה מתוך החשיבות של העולם הנוצרי וההכרה כי השפעתם במיוחד במדינות מסוימות הולכת וגוברת. יש מדינות בהן קשובים מאוד לקול הנוצרי ואין ספק כי יש להם השפעה. לצד זאת, מדובר בסולידריות ובצעד אנושי שיש לו מקום בתיאולוגיה הנוצרית ולפיכך ראינו לנכון לסייע בכך באמצעות היכרותנו וקשרינו עם העולם הנוצרי", מסר עמית ברק מיוזמי הפנייה לנוצרים.
 
התגובות לפנייה היו חיוביות, מעל לחמישים כניסות וארגונים נוצריים ממגוון זרמים בנצרות, וגם אנשים פרטיים מרחבי העולם הצטרפו, יזמו והתפללו" מוסיף ברק ומפרט "בין המדינות מהן הצטרפו כנסיות וארגונים ניתן למצוא את אינדונזיה, הודו, בנגלדש, הפיליפינים, ישראל, קניה, דרום אפריקה, טאיוואן, גאנה, ארצות הברית, בריטניה, גרמניה, קוסטה ריקה, ברזיל ועוד. אנשים פרטיים ומשפחות שפנו מאוסטרליה, ניו-זינלנד, צרפת, גואטמלה, הולנד ומדינות אחרות. כנסייה ביוסטון טקסס הקדישה במהלך התפילה שני עצים בפינת זיכרון להדר ואורון, ארגון נוצרי בגרמניה קיים את התפילה הסובבים במשך כל היום בשירת פסוקים מתהילים (בגרמנית), באפריקה היו התפילות בסגנון אפריקאי. קיבלנו תמונות וסרטונים גם ממאמינים ומכנסיות שלא הודיעו לנו מראש. בישראל התקיימו ביוזמת ארגונים נוצריים תפילות בכנסיית הקבר בירושלים, בכנסיה בכפר הנוצרי פסוטה בגליל ובכנסיה היוונית-אורתודוקסית בכפר נחום שבכנרת. ב Christ Church בשער יפו בעיר העתיקה בירושלים הוביל פסטור דיוויד פילגי (שבנו השתחרר משירות קרבי בגבעתי לאחרונה) ארבע תפילות במהלך היום, בעברית ובאנגלית מול סוכה שנפתחה בכנסייה. חלק מהכנסיות בעולם העבירו בקשות שילקחו לכותל". 

פסטור בקי קינן מ Gulf Meadows Church  ביוסטון, טקסס ארה"ב, שהייתה המצטרפת הראשונה ליוזמה מסרה כי: "יש מוסכמות אנושיות מסוימות שהן אוניברסליות. החזרת גופותיהם של אלה שנפלו לאחר עימות מזוין היא מעשה מוסרי שכזה. המשפחות ראויות לקבורה נאותה של יקיריהן. מניפולציה פוליטית גל גב שרידים שכאלה היא מגונה מאוד. אנו תומכים בחום ביום התפילה הבינלאומי ומדרבנים את מקבלי ההחלטות להחזיר במהירות את הדר גולדין ואת אורון שאול".

פסטור ד"ר וינוד קומר מ - Glory for All Nations Ministries בהודו מסר על היוזמה: "אנחנו כאן בהודו אוהבים את ישראל בצורה עמוקה, גורלנו משולב עם ישראל. לבנו אתכם, אנו זוכרים את החיילים האמיצים הדר ואורון. אנחנו מתפללים למענם ולמען משפחותיהם. אנחנו אוהבים את ישראל ומתפללים למענה מדי יום".

כרמלין אשקר ואליאס זרינה מעמותת "ברית אחים" ומפרויקט "יוזמת הירושלמים" מסרו בהודעה: "כנוצרים ישראלים שמעודדים את גיוס הנוצרים והשתלבותם בחברה הישראלית ראינו חשיבות רבה בהצטרפות ליוזמה. חשוב לנו כנוצרים ישראלים מעורבים וכהורים לחיילים בצה"ל להיות חלק מיוזמה מרגשת זו, לצד אחינו ואחיותינו הנוצרים מכל העולם".

בזמביה אמר הבישוף סקוט מוואזה נשיא הארגון IPWGCAFRICA כי זוהי זכות בשבילם להתפלל בתפילה זו. ואילו ד"ר סביור צ'ישימבא מתמודד לנשיאות זמביה קיים תפילה אישית בסוכה בחצר ביתו בלוסקה זמביה.

פסטור ד"ר קנט לרטר מ  Deerfield Presbyterian Church, New Jersey, USA מסר "שמחנו להצטרף אליכם ואל כנסיות רבות אחרות  לתפילה למען אורון והדר. תהיה זו שמחה והקלה גדולה אם מאמץ מרוכז של תפילה יביא בעזרת אלוהים לפתרון למצב קורע הלב עבור משפחותיהם"

פסטור מרטין וקתרינה צורס מכנסיית  True Vine Revealed, New Buffalo, Michigan, USA מסרו כי: "הדרך שבה אנו יכולים להילחם ברוע של ארגון הטרור חמאס היא לפנות לאלוהי אברהם, יצחק, יעקב ויוסף, ולכן אנחנו מצטרפים לעמית ורבים אחרים ביום הבינלאומי של תפילה נוצרית לחפש את ידו האדירה של אלוהים לטובת שובן של גופותיהם של הדר גולדין ואורון שאול למשפחותיהם ואנו מעודדים כל אחד מכם להצטרף אלינו בתפילה".

עוד בגולן גליל
מיכאל פרוסמושקין 31/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 22/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 30/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 28/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
יום הדין
פיצי ועץ התפוזים
פיצי ועץ התפוזים - הצגה עסיסית ובסופה סדנת יצירה מקורית
בטחון המטופל – הדור הבא
פועל נפל מגובה באתר בניה במודיעין - מצבו בינוני
פועל נפל מגובה באתר בניה במודיעין - מצבו בינוני
אוהדי כפר סבא בטירוף
משחק העונה
כפס מקדמת מדיניות מזון עירונית
כפ"ס מקדמת מדיניות מזון עירונית
חשד: תקף את אשתו ונופף לעברה בסכין
חשד: תקף את מנהלו באתר בנייה