גולן גליל

פוענחה סיבת מותו של תושב מעלות

תושב מעלות הואשם בהריגתו של גבר אחר במסגרת קטטה שפרצה. בתום חקירה משטרתית הגישה הפרקליטות כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים

מיכאל פרוסמושקין 01/10/2018
כתב אישום חמור (iclipasrt)

כתב אישום הוגש נגד תושב מעלות, בן 52, בגין גרימת מותו של דימטרי ריבקין (31) במעלות. 

בתאריך 4.9.18 בשעות הערב המאוחרות התקבלה הודעה במוקד 100 של המשטרה על קטטה בעיר מעלות בין מספר גברים כאשר אחד מהם התמוטט ואיבד את הכרתו. בחקירה ראשונית סיפרו המעורבים כי הגבר שהתמוטט נפל מאופניו והתמוטט. 

החוקרים אספו ממצאים בזירה ופתחו בחקירה אינטנסיבית ממנה עלה חשד כי המנוח נחבל במסגרת הקטטה ובשל כך התמוטט ונפצע באורח קשה. הוא פונה לבית החולים נהריה והחוקרים עצרו שני חשודים, בהם הנאשם, שהיו עם המנוח במועד האירוע.

עם התפתחות החקירה לאחר מספר ימים נקבע מותו של המנוח בבית החולים והחקירה הועברה ליחידה המרכזית של מחוז צפון  במהלך החקירה עלה כי חברו של המנוח היה חייב לו כסף והמנוח אף חשד בו כי הוא פרץ לביתו. 

בתאריך 3.9.18 בשעות הערב המאוחרות המנוח ישב במרכז המסחרי ברחוב הרב קוק במעלות יחד עם חבריו ושם שתו משקאות אלכוהליים. המנוח  סיפר לחבורה כי חברו של המנוח חייב לו כסף מזה זמן והוא לא מזיר לו את הכסף. החבורה שכעסה על אותו אדם שמתחמק מתשלום החוב הגיעו יחד עם המנוח לביתו פרצו את הדלת שלא הייתה נעולה, צעקו עליו ובשלב מסויים אף תקפו אותו בתוך הדירה ובחדר המדרגות  עד אשר עוברי אורח תמימים שהזדמנו למקום הפרידו ביניהם. 

בהמשך הלילה אותו אדם סיפר לנאשם על כך שהותקף ע"י המנוח וחבריו , הנאשם, שגם הוא שהה קודם לכן במרכז המסחרי של העיר מעלות ושתה משקאות אלכוהליים, כעס מאד על מעשיו של המנוח ואמר לאותו אדם כי בכוונתו להחזיר למנוח. האיש ואשתו ביקשו מהנאשם שלא לעשות דבר כי בכוונתם להגיש תלונה במשטרה כנגד המנוח. 

סמוך לשעה 01:00 לפנות בוקר פגש הנאשם במנוח כשהמנוח רכוב על אופניים חשמליים ולצידו אחד מחבריו. הנאשם ניגש אל המנוח וביניהם התפתח ויכוח במהלכו המנוח הקניט את הנאשם כאשר אמר לו כי הוא הנאשם מגונן על אותו אדם אחר  והאחרון צריך להודות למנוח שלא הביא אנשים שירו בו.  

הנאשם בשלב מסוים הכה באמצעות אגרופו על ראשו של המנוח וזה נפל והתמוטט. חברו של המנוח בתגובה למעשה הכה את הנאשם וזה הכה אותו בחזרה באמצעות אגרוף לפנים וכתוצאה מכך החבר נפל על הארץ.

 בהמשך חברו של המנוח פנה לנאשם ואמר לו מה עשית הרגת את המנוח וזה השיב לו: "אז מה אם הרגתי אותו". לאחר מספר שניות הנאשם ביצע פעולות החייאה במנוח וביקש מחברו של המנוח להזמין אמבולנס וגם ביקש ממנו לומר לכוחות ההצלה שיגיעו כי המנוח נפל מאופניו *וזו הגירסה הראשונה שנמסרה לשוטרים ולצוות הרפואי. המנוח פונה לבית בחולים בנהריה כשהוא מורדם ומונשם וסובל מדימום במוח ובהמשך בתאריך 7.9.18 נקבע מותו . 

בסיום חקירה הצליחו חוקרי משטרת ישראל לפענח את מותו של המנוח שנגרם כתוצאה מתקיפה ולא  מנפילה ובסיום איסוף חומר הראיות וגיבוש התשתית הראיתית כנגד הנאשם פרקליטות מחוז חיפה הגישה כתב אישום כנגד הנאשם בגין עבירות של הריגה, תקיפה הגורמת חבלה, והדחה בחקירה בנוסף לבקשה למעצרו של הנאשם עד תום ההליכים.

עוד בגולן גליל
חשבנו שיעניין אותך גם...
אמנון בן ארצי ראש אגף ההנדסה בדור גז
פסח כשר ובטוח
סייבר לגיל הרך
סייבר לגיל הרך
יובל פרייליך עם מדליית הזהב באליפות אירופה
אלוף אירופה
חברת נתיבי איילון: אין הצדקה לנת"צ בכביש 531 במקום באחוזה
מקווה להשיג נקודות
קולקציית בגדי ים צבעונית
קולקציית בגדי ים צבעונית
תאונה ימית קשה באילת
הדמיית הפרויקט בקרית יובל בירושלים של חברת צברים
5 בניינים חדשים בשכונת קריית יובל בירושלים