גולן גליל

גידול בגודל של כדור טניס

גידול בגודל של כדור טניס (8 ס"מ) הוסר בהצלחה מגרונו של צעיר על ידי צוות הרופאים של המחלקה לכירורגיית פה ולסתות במרכז הרפואי פדה-פוריה

כתב לוקאל 21/10/2018
גידול בגודל של כדור טניס
רוני סעדה בחדש הניתוח (צילום: מיה צבן, דוברת מרכז רפואי פדה פוריה)

רוני סעדה (34) תושב נצרת, גילה לפני כשנתיים משהו מוזר בחך. מאחר ולא סבל מכאבים, הוא דחה את הטיפול, "ראיתי שיש לי משהו מוזר עמוק בחך, ראיתי א-סימטריה", הוא מתאר. לפני חודשיים לערך, הוא החל לחוש בכאבים בגרון ובעיקר קושי בבליעה,  הוא הגיע לרופא אף אוזן גרון בקהילה שהפנה אותו לבדיקות סי.טי ,MRI  בבדיקות אותר גוש בגודל  8-7 ס"מ בצוואר.

בעקבות הממצא הופנה סעדה בדחיפות לד"ר עימאד אבו אל נעאג', מנהל המחלקה לכירורגיית הפה והלסתות במרכז הרפואי פדה-פוריה. "כשראיתי את ממצאי הבדיקות המלצתי על ניתוח דחוף. לרוני צמח גוש בקיר הלאטרלי (צדדי)  של הלוע, אמנם מדובר בגידול שפיר אבל הגוש הזה שהתחיל בצוואר והגיע עד בסיס הגולגולת גרם להיצרות של הלוע. היינו חייבים לפעול בגישה כירורגית שתאפשר לנו הוצאה של הגידול בשלמותו. מדובר באזור מאד רגיש שבו כלי דם ועצבים שחיוניים מאד לתפקוד האיברים בראש- פנים ובצוואר" .

 ביום חמישי 11.10.18, רוני הוכנס לניתוח. בניתוח המורכב, שארך כשמונה שעות, הוסר הגידול במלואו ובהצלחה, "היה צורך לפתוח את הפנים- השפה והלסת , לחצות את הלסת אותה חיברנו אח"כ  מחדש על ידי פלטות, הגענו לגוש , הפרדנו את כל העצבים וכלי הדם והוצאנו אותו בשלמותו. לאחר חיבור הלסת, סגרנו את הפנים כך שיחזרו למצב שלפני הניתוח".

שבוע לאחר הניתוח, רוני מרגיש טוב ושמח לקראת החזרה למשפחה ולחיים רגילים, "מאד פחדתי, הבנתי שהולכים ממש לפתוח לי את הפנים והצוואר, אבל הייתי  רגוע כי ידעתי שאני בידיים מקצועיות וטובות ... כבר כשיצאתי מחדר ההתאוששות יכולתי לדבר".

ד

ד"ר עימאד אבו אל נעאג' ורוני סעדה (צילום: מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי פדה פוריה)

 

ד"ר עימאד מסכם, "מדובר בפעולה דחופה מאחר ואם הגוש היה ממשיך לגדול, רוני היה מגיע למצב של חסימת מעבר האוויר וחנק. ככל שהגידול גדול יותר, כך קשה יותר להוציא אותו מבלי לפגוע בעצבים הרגישים סביב יש סכנה לפגיעה בתפקוד העין, הלשון החך ועוד. לשמחתנו הרבה הוא יצא ללא שום פגיעה עצבית ויוכל לחזור לתפקוד מלא תוך שבועיים"

 

 

עוד בגולן גליל
חשבנו שיעניין אותך גם...
הדמיית המבנה של חברת אושירה
עיר ההייטק הבאה של ישראל
שיכון דרום כיום. יש מתנגדים לתוכנית
"מדובר בניסיון מצער לקבל החלטות רחוק מעיני הציבור"
מתרימת דם במדא מיכל פריד אפרתי מתרימה את בנה רועי
אימי המתרימה
סטטיק ובן אל תבורי
חופשת סקי עם סטטיק ובן אל
צעיר נדקר ברחובות
הושחתו שלטי בחירות של גינזבורג
הושחתו שלטי בחירות של גינזבורג
פצועה קשה בשריפה בבניין בערד
יור לשכת שמאי מקרקעין חיים מסילתי
1 בעקבות 300