גולן גליל

לא רושמים הכנסות

עורך דין חולה, עורך דין שכחן, סוכן ביטוח דחיין ואמא שאינה יודעת לרשום, אלו ועוד במבצע ביקורת של מס הכנסה בנצרת ובסביבה

כתב לוקאל 22/10/2018
לא רושמים הכנסות
לא רושמים הכנסות (צילום: דוברות)

כשבודקי מס הכנסה הגיעו למשרדו של עורך-דין מנצרת, הופתעו מתגובתו לכך שנמצאו שתי הפקדות בסך 4,546 שקל שלא נרשמו בספרי העסק. עורך הדין ה"שכחן" טען שהוא מקפיד לרשום, אך בשני המקרים שכח. מבדיקת הפקדות בנק של חשבונו העסקי של עורך דין אחר מנצרת, נמצא אי רישום של 18 צ'קים בסך של 23,233 שקל תשובתו לדברים הייתה: "אין לי זמן אני חולה בתקופה האחרונה".

סוכן ביטוח שלא רשם 15 תקבולים בסך כולל של 48,643 שקל טען: "אחת לשבועיים אני רושם קבלות".. ואילו מתחת למגירת הקופה בחנות למכשירי כתיבה נמצאה "קופת קסמים" ובה היו 15 צ'קים שלא נרשמו. ההסבר שסיפק בעל החנות היה: "אלו צ'קים דחויים, אני מחכה לזמן הפירעון ורושם אותם בקופה". מבדיקת יומן בעסק למכירת גרוטאות מטמרה, נמצא אי רישום הכנסות בסך 15,000 שקל במזומן. בעל העסק טען: "רואה החשבון לקח את הספרים לעדכן ועדיין לא החזיר לי אותם".  ו"משפחה מחליפה" לא הייתה מאוד מוצלחת הן בחנות שטיחים בנצרת והן אצל קוסמטיקאית מאחד הכפרים באזור, שלא רשמו הכנסות מקניות ביקורת שנערכו מספר ימים קודם. בעל חנות השטיחים טען שאשתו החליפה אותו ולא רשמה והקוסמטיקאית העבירה את האחריות לבתה וטענה "הבת שלי החליפה ולא רשמה"..

 מבצע הביקורת של מס הכנסה התקיים, כאמור, בנצרת ובסביבה, נוהל על ידי פקיד שומה נצרת וכלל 137 ביקורות  מהן עלה כי בקרב 26% מבין העסקים שנבדקו לא נרשמו הכנסות כדין.

מרשות המסים נמסר: "פעילות ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים נגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור  ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים".

 

עוד בגולן גליל
חשבנו שיעניין אותך גם...
ארז ברט בכנס המתגייסים
כנס מתגייסים ברעננה
ב(ע)ין השורות
ב(ע)ין השורות
פצוע ממסור דיסק בצפון
פצועה ממסור דיסק בצפון
מדוע חשוב לבצע בדיקת שיניים שגרתית?
מדוע חשוב לבצע בדיקת שיניים שגרתית?
אלופת ישראל ברכיבה על סוסים
הטובות למדעים
הטובות למדעים
עונת הרחצה הנוכחית נקייה יותר מהקודמת
מנהלת חדשה לאגף השירותים החברתיים ברעננה