גולן גליל

מגדל העמק: גגות האסבסט הוחלפו

במסגרת הפרויקט, שביצעה עיריית מגדל העמק, פונו להטמנה 14,700 מטרים של אסבסט מגגות, חניות, מרפסות ומחסנים

תמי מאור 23/10/2018
מגדל העמק: הסתיים פרויקט החלפת גגות האסבסט
הגגות החדשים של נוף העמק (צילום: דוברות עיריית מגדל העמק)

 מאבק של שנים ארוכות להחלפת גגות האסבסט המסוכנים בשכונה שלמה במגדל העמק מסתיים בימים אלה בהצלחה. כזכור, בחילת שנות ה-80 הקים משרד הבינוי והשיכון בשכונת "נוף העמק" במגדל העמק כ-400 יחידות בבנייני מגורים משותפים ו-25 קוטג'ים ובכולם הותקנו גגות אסבסט שהיה בזמנו חוקי והשלכותיו הבריאותיות לא היו ידועות עדיין. עם השנים החלו להיחשף הסכנות ותושבי השכונה החלו לבקש מהרשות המקומית לסייע להם להחליף את הגגות המסוכנים.

ראש העירייה אלי ברדה העלה את הנושא לא פעם בפני שרים ולמרות שמדובר בנכסים פרטיים ביקש לפנים משורת הדין מהממשלה לסייע. במהלך השנים הוא קיבל הבטחה מהשר אורי אריאל, שר הבינוי והשיכון לשעבר, לפרויקט, אך, ההתחייבות השלטונית לא בוצעה משך שנים למרות ההבטחות. לפני כשנתיים, לאחר מאמצים רבים, הסכים שר השיכון והבינוי יואב גלנט להיענות לדרישה ולאשר העברת תקציב של תשעה מיליון שקלים להחלפת גגות האסבסט בבתים הפרטיים.

בשנה האחרונה החליפה הרשות את הגגות במאות דירות בשכונה ובימים אלה סיימה את שני המבנים האחרונים בשכונה ומעבר לחשיבות האדירה של הפרויקט בנושא הבריאותי שעשוי להציל חיים, קיבלה השכונה מראה חדש, אסתטי ויפה יותר.

מנכ"ל החברה הכלכלית, שלמה קציר שניהל את הפרויקט ציין כי במסגרת הפרויקט פונו להטמנה 14,700 מטרים של אסבסט מהגגות, חניות, מרפסות ומחסנים לשביעות רצון התושבים שחיו שנים ארוכות בצל הסכנה. יש לציין כי במקביל להחלפת הגגות מבצעת הרשות פרויקט שיפור ושדרוג תשתיות ברחובות השונים בשכונה הכוללים הרחבת חניות, שדרוג וחידוש השבילים והגינות כולל הפארקים זיתים ונופר ונגישות לבעלי מוגבלויות בעלות כוללת של 17 מיליון שקלים.

 

עוד בגולן גליל
חשבנו שיעניין אותך גם...
יוצאת לדרך חדשה
פסטיבל הקולנוע הישראלי הראשון יוצא לדרך בכ"ס
צוותי מדא בזירת נפילה באשקלון
כוחות מד"א בכוננות מוגברת
משאית עלתה באש בכפר סבא
תמונה אחת שווה אלף מלים
גינון חינוכי
אירועי חודש הענווה מעוררים סערה ציבורית
פרס גליקמן למצוינות בטיפול בזקן לעיריית חולון