גולן גליל

חמש ילדות אושפזו לאחר שאכלו צמח בר

חמש ילדות מגן בגליל העליון אושפזו בבית חולים זיו בצפת לאחר שאכלו צמח בר רעיל מאוד. הן קיבלו טיפול רפואי ומצבן הוגדר טוב

מיכאל פרוסמושקין 01/11/2018
הילדות קיבלו טיפול רפואי (צילום: clipart)

לחדר המיון במרכז הרפואי זיו בצפת הובאו ע"י ההורים והגננת, חמש ילדות בנות חמש מגן ילדים בגליל העליון, לאחר שטעמו פירות קטנים, כתומים, מצמח בחצר הגן.

הסייעת העירנית, שהשגיחה כי הילדות אוכלות משהו, בדקה מה נאכל, מיד צילמה את הצמח, ושלחה הצילום לבעלה האגרונום, שזיהה את הצמח כ "סולונום שעיר", צמח בר רעיל מאוד.

"למרות שהילדות נראו ותפקדו כשורה, ללא תסמינים מיוחדים, החלטתי בעצה עם ההורים, להביא אותן לחדר המיון במרכז הרפואי זיו לבדיקה" אמרה הגננת. חמש הילדות מטופלות כעת במיון ילדים, במצב קל, עם מעט סממנים של אדמומיות, מלוות בגננת ובהוריהן.

ד"ר מירב אלוביץ- רופאת ילדים במיון ילדים במרכז הרפואי זיו שטיפלה בילדות אמרה: "בהתייעצות עם מרכז הרעלים הארצי, התברר כי מדובר בחומר אנטיכולינרגי העלול לגרום לעלייה בדופק והפרעות נוירולוגיות. מאחר והילדות המתוקות, אכלו רק כמות מזערית, הסימנים היחידים הם אדמומיות בפנים. מעבר לכך נמצאו בהן מדדים גופיים תקינים. למרות זאת אנו משאירים את הילדות איתנו, בחדר מיון ילדים, לכמה שעות השגחה והמשך מעקב".

סולונום שעיר, צמח בר, ידוע בשמו העממי 'ענביי שועל' ממשפחת הסולניים, נחשב לרעיל. חומרי הרעל נמצאים בכל חלקי הצמח ובעיקר בפרי לא בשל, בו גם חומר ציאניד. הצמח אסור ומסוכן לאכילה לבני אדם ואף עלול לגרום למוות.

כאמור הילדות המצב טוב.

עוד בגולן גליל
חשבנו שיעניין אותך גם...
נתפס "על חם"
מרחב פתוח לנוער חרדי בסיכון
שני רוכבי אופנוע נפצעו בתאונה בכביש 444
שני רוכבי אופנוע נפצעו בתאונה בכביש 444
פותחים שנת לימודים בערבה התיכונה
מימין לשמאל: יאיר משה, דולב עפרי, איילת כהן ורוני אש
אפליקציה חדשה תסייע ללקויי ראייה
רוכב אופנוע נהרג בתאונה בכביש 431
רוכב אופנוע נהרג בתאונה בכביש 431
"אף אחד לא ישתיק אותנו"
שפכה שמן רותח על בן זוגה
אישום: שפכה שמן רותח על בן זוגה