גולן גליל

הציבור בחר: חופים שקטים בכינרת

1.45 מיליון נופשים פקדו העונה את חופי איגוד ערים כינרת. ברשות הכינרת מדווחים על יותר משפחות מבלות ופחות ונדליזם

תמי מאור 04/11/2018
חוף שקמים (צילום: רשות הכינרת)

איגוד ערים כינרת ורשות הכינרת, סיכמו השבוע את עונת הרחצה 2018, בישיבה מיוחדת שהתקיימה בכרי דשא, בהשתתפות כלל הגורמים המקצועיים ברשות הכינרת ובמעמד יו"ר איגוד ערים כינרת וראש מועצה אזורית גולן אלי מלכה.

בעונת הרחצה שננעלה, הוביל איגוד ערים כינרת את מהפיכת 'החופים השקטים' כחלק מהרצון לאפשר לכלל עם ישראל, ובעיקר משפחות עם ילדים לנפוש בכינרת.

 מנתוני רשות הכינרת עולה, כי את החופים פקדו בעונת הקיץ האחרונה כ- 1,450,000 נופשים מספר דומה לזה בעונה אשתקד.

מנתוני מערכת החניונים של איגוד ערים כינרת עולה, כי פעילות איגוד ערים כינרת להנגשת החופים לציבור הנכים, הובילה לעלייה משמעותית במספר הנופשים בעלי מוגבלויות, שפקדו את החופים במהלך עונת הרחצה האחרונה. כ- 24,000 רכבי נכים, נרשמו השנה בחניוני חופי האגם הלאומי לעומת כ 14,000 אשתקד- גידול של כ-70%.

כמו כן דיווחו הצוותים בחופי הכינרת, על גידול משמעותי במספר המשפחות שהגיעו העונה לנפוש בחופים,  וירידה דרסטית באירועי הוונדליזים והאלימות בחופים, כאשר אלו נזקפים להגדלת נוכחות כוחות האבטחה והמשטרה, בשילוב מהפיכת החופים השקטים- האיסור להשמעת מוזיקה רועשת.

 השנה גם השיקו באיגוד ערים כינרת, יחד עם המשרד לביטחון פנים ומשטרת ישראל את פרויקט המצלמות בחופי האגם הלאומי כחלק מהפעילות להגברת תחושת הביטחון בחופים. המערכת שנכנסה  לפעילות מבצעית ביום העצמאות  ברצועת חלוקים- כורסי- לבנון ובהמשך בדוגית  ,הובילה לטיפול  בעשרות מקרים , רובם אירועי טיפול במפגעי רעש, כמו גם עבירות תנועה, ואף סייעה לשיטור הימי בטיפול במספר אירועי מצוקה בים. נתונים אלה אף צפויים לעלות עם הרחבת הפרויקט לשלב הבא שלו, הצפוי בעונה הבאה עם התקנה של מצלמות וציוד בחופים נוספים.

מיד עם סיומה של עונת הרחצה בחופים, החלו ההכנות לפתיחת עונת הרחצה הבאה, הכוללות   הערכות להפעלת קטעי רחצה מוכרזים נוספים ועבודות שיפוץ ושיקום תשתיות שונות, אשר אינן מתאפשרות בתקופת הקיץ.

 

עוד בגולן גליל
חשבנו שיעניין אותך גם...
  גם אם קשה לפעמים, אסור לוותר על החלומות
"אסור לוותר על החלומות"
פרס יוקרתי לראש מינהל גיל הזהב
החזיק 10 קג סמים מסוגים שונים
אישום: צעיר מרמת השרון החזיק 10 ק"ג סמים מסוגים שונים
הגביע ששווה מאה
נער תועד בועט בחתולה
מתאבק הואשם בגידול סמים וגניבת חשמל
מנקים את השיח הציבורי בכפר סבא
מדברים על "מהיר לעיר"