גולן גליל

קפיצה של 36% במיחזור אריזות במגדל העמק

מהפכת "הכתומים" תופסת תאוצה ובארבע בדיקות שנערכו בשנה החולפת עולה כי חלה עלייה של 50% במיחזור האריזות

תמי מאור 06/11/2018
"כתומים" (צילום: דוברות עיריית מגדל העמק)

בשורה משמחת לתושבי מגדל העמק: מבדיקות שקיים תאגיד המיחזור "תמיר" לאורך השנה הנוכחית עולה כי חלה עלייה במיחזור אריזות בפחים הכתומים הפזורים ברחבי העיר.

על פי הנתונים של תאגיד "תמיר" ניתן לראות כי בדיקה הראשונה בחודש פברואר השנה נרשמו 14.1% של מיחזור אריזות. חשוב לציין כי מדובר בנתון הכולל את כל סוגי האריזות ובתוכן אריזות פלסטיק קשיח, שקיות, אריזות מתכת, פלסטיק מעורב ועוד.

בבדיקה שנערכה בחודש אפריל נרשמה קפיצה של 11.5% ובאוגוסט קפיצה נוספת ל-44.9% ואילו בבדיקה האחרונה שהתקיימה לפני כחודש ימים עמד אחוז המיחזור של האריזות על 50.1% ובסך הכל קפיצה נאה של 36% מהבדיקה הראשונה השנה.

כמו כן עולה מהנתונים כי חלה ירידה בכמות הפסות שאינה אריזות הנזרקת לפחים הכתומים מ-85.9% בפברואר ל49% באוקטובר האחרון. יחד עם זאת ציינו בתאגיד "תמיר" לצד הנתונים המחמיאים ישנן שתי נקודות לשיפור, הנקודה הראשונה היא זריקה של 'פסולת נייר' כגון אריזות נייר וקרטון דק לפחים הכתומים כאשר מקומן הוא בפח הכחול וכן פסולת אורגנית (שאריות מזון) שיש לזרוק לפח הירוק ולא לפחים הכתומים מכיוון שהיא מזהמת את כל שאר האריזות בפח ולכן יש להקפיד ולהשליכן לפח הירוק.

עוד בגולן גליל
חשבנו שיעניין אותך גם...
הפועל רעננה החתימה את באסל טאהא
הרוג בתאונה בצפון
המלון החדש שנפתח בירושלים
מלון חדש נפתח בירושלים
המרכז הקהילתי בשכונת בת-גלים נפתח מחדש
ועדת היגוי עירונית
ועדת היגוי עירונית בנושא אנשים עם מוגבלויות
ראש העין מנציחה את בניה
ערב תשעה באב בפארק העירוני
גילו הצטיינות