גולן גליל

בצפון ממחזרים בקבוקים

בית הספר נחשוני החולה בייסוד המעלה, אל זייתון מבועיינה-נוג'ידאת וגן תאנה ממנחמיה הם מצטייני המיחזור של אל"ה תאגיד המיחזור

תמי מאור 18/11/2018
התעודות של גן תאנה במנחמיה (צילום: יוני רייף)

בטקס הענקת אות המיחזור לשנת 2018, שהתקיים בתל-אביב, זו השנה ה-11 ברציפות, מטעם אל"ה תאגיד המיחזור הוענקו למוסדות החינוך בארץ אות הוקרה על הצטיינות בשיעורי מיחזור גבוהים של בקבוקי ומכלי משקה בשנת הלימודים תשע"ח ותרומתם הרבה לסביבה. השנה, נאספו מעל- 5 מיליון מכלי משקה על ידי מוסדות החינוך, שיא כל הזמנים.

 נציגי מוסדות החינוך המצטיינים מכל קצוות הארץ הגיעו לטקס שבסיומו קיבלו את אות המיחזור מגיא סמט, סמנכ"ל בכיר שלטון מקומי, במשרד להגנת הסביבה, נחמה  רונן יו"ר דירקטוריון תאגיד אל"ה וחיים זרביב, מנכ"ל תאגיד אל"ה.

בית הספר נחשוני החולה בייסוד המעלה אסף כ-41 אלף בקבוקים תמורתם קבלו כ-12.5 אלף שקל - נתון שהביא אותם למקום  השני בישראל בבחינת כמות איסוף, פר תלמיד – דהיינו כל תלמיד אסף ומיחזר בממוצע 335 בקבוקים בשנה.

 בית הספר אל זייתון מבועיינה-נוג'ידאת הגיע למקום השלישי והמכובד בקטגוריית בתי הספר המובילים. תלמידיו אספו כמות שיא של בקבוקים – למעלה מ 59 אלף בקבוקים. עליהם קיבלו דמי פיקדון של כ-17.5 אלף שקל.

גן תאנה ממנחמיה הגיע למקום השני בין גני הילדים המובילים בישראל. תלמידי הגן אספו, בעזרת ההורים כמובן, כמות שיא של בקבוקים – למעלה מ 50 אלף בקבוקים ומכלי משקה בשנה.

 הכספים המתקבלים מאיסוף ומיחזור בקבוקים משמשים לפעילות העשרה לילדים, תשלום בעבור מסיבות או טיולים וקניית ציוד לבית הספר או לגן.

נחמה רונן יו"ר תאגיד המיחזור אל"ה: " ההצלחה הגדולה של תאגיד המחזור , היא לא באחוזי המיחזור  אלא ביעדי המיחזור. בודקים אותנו כל שנה אם הגענו ליעד של 77% במכלי הפיקדון ו-55% במכלי הליטר וחצי וכן, אנחנו בהחלט מגיעים ליעד. האם זה הדבר החשוב? מבחינתי הניצחון,  היתרון וה.... הוא בעיקר מספרם ההולך וגדל משנה לשנה של מוסדות החינוך , שמלמדים ומחנכים למיחזור ושמירת הסביבה. זהו הדור הבא שייקח פיקוד על הפיקדון הנקרא מדינת ישראל וידאג לשמור עליה בהיבטים הסביבתיים. שום אחוז מחזור , גבוה או נמוך לא משתווה להצלחה הזו".

חיים זרביב, מנכ"ל אל"ה ציין: תוצאות פרויקט המיחזור שמוביל תאגיד המיחזור אל"ה בשיתוף עם מוסדות החינוך והרשויות ברחבי הארץ ניכר בשטח – יותר ויותר ילדים מקפידים למחזר מכלי משקה במסגרת בתי הספר וגני הילדים ומשפיעים גם על בני המשפחה בבית, שמצביעים ברגליים ומגיעים להשליך את בקבוקי המשקה המשפחתיים במיחזוריות הפזורות ברחבי הארץ. בשנים האחרונות עובר הציבור הישראלי תמורות בתחום השמירה על איכות הסביבה ומגלה הרבה יותר אכפתיות לנושא המיחזור והקיימות, וזאת כתוצאה מפעילות הסברתית אינטנסיבית להגברת המודעות לחשיבות הנושא".

 גיא סמט, סמנכ"ל בכיר במשרד להגנת הסביבה: " המשרד להגנת הסביבה גאה בהישגים של מערכת החינוך באיסוף בקבוקים החייבים בפיקדון. המעורבות של תלמידי בתי הספר באיסוף פסולת למחזור וההישגים שהוצגו השנה, מעידים על כך שדור העתיד לומד שמחזור איכותי מתחיל בשיתוף הפעולה של הציבור ובהתנהלות של כל אחד ואחת מאתנו. אנחנו מאמינים ששיתוף הפעולה יועתק לתחומי המיחזור האחרים וליחס לסביבה בכלל."

 


עוד בגולן גליל
חשבנו שיעניין אותך גם...
זירת התאונה הקטלנית
כופר באשמה
חבילות הסיגריות שנתפסו אצל הקטין
חשד: שדד 4 פעמים אותה פיצוציה
אחד מול כולם
גופת אישה אותרה ב-ם - בעלה חשוד בגרימת מותה
תלמידים בעת הביקור בפלורידה
לגעת בחלל
ריצפת יציע במגרש ברעננה קרסה
עד 120
ספרי תורה עתיקים נגנבו מבית כנסת