גולן גליל

אמבולנס ימי יופעל בכנרת

איחוד הצלה השיק את האמבולנס הימי הראשון שיפעל בכנרת, כשעליו צוות פראמדיקים וחובשים מתנדבים של איחוד הצלה מסניף טבריה

כתב לוקאל 12/12/2018
האמבולנס הימי של איחדו הצלה בכנרת (צילום: יחיאל גורפיין, דוברות איחוד הצלה)

איחוד הצלה השיק ביום ראשון, את האמבולנס הימי הראשון שיפעל בכנרת בישראל. על האמבולנס יפעל צוות פראמדיקים וחובשים מתנדבים של איחוד הצלה מסניף טבריה שיעניקו טיפול רפואי מיידי לרוחצים שטבעו ולרוחצים שנסחפו ללב הכנרת ויפנו אותם אל החוף. האמבולנס הימי מצויד גם בסונאר שמסוגל לסרוק את קרקעית הכנרת במבצעים לאיתור רוחצים שטבעו. הסירה נתרמה על ידי קרן מיינג'ר האמריקאית ועלותה כ-200 אלף דולר.

בטקס השקת האמבולנס הימי השתתפו נציגי הקרן, מנכ"ל איחוד הצלה, משה טייטלבוים, סגן נשיא הארגון אלי פולק, הסמנכ"לים דב מייזל וזאב סופר וראש סניף טבריה וסובב כנרת באיחוד הצלה - יוסי אוקנין, אשר ישיט את האמבולנס במי הכנרת.

מנכ"ל איחוד הצלה, משה טייטלבוים אמר כי "בכל שנה אנו עדים לאלפי מקרים של אזרחים שנסחפים ללב הכנרת ובעשרות מקרי טביעה. האמבולנס הימי יאפשר לאנשי הרפואה שלנו להגיע במהירות כדי לחלץ ולהעניק טיפול רפואי לרוחצים בלב הכנרת ולפנות את מי שזקוק לעזרה במהירות לחוף כדי להעבירו להמשך טיפול בבית החולים".

עובדיה אהרון דובר מרחב כנרת מסר: "כמו תמיד ברשת המתנדבים להצלת חיים "איחוד הצלה" מוכיחים כי החשיבה והפעולות למען האזרח הינם בעשייה מתמדת, האמבולנס הימי ביחידה הימית של איחוד הצלה הינו גורם חשוב בהצלת חיים באזורינו, ובכך נמשיך להוביל ברפואת החירום בישראל"


 

עוד בגולן גליל
חשבנו שיעניין אותך גם...
מורידים את האופניים החשמליים מהמדרכה
ממשיכה להסתבך
דרוש תואר
חנוכה שמח בליונס כפ"ס
מסדירים את התכנון במרחב הכינרת
רחוב הנגב , דרישה לפסי האטה
סכנה ברחוב הנגב בהוד השרון
תחנת הפסולת הפיראטית בכפר סבא
חשד: השתלטו על אדמות מדינה, הקימו מטמנות פסולת פיראטיות וגרפו עשרות מיליונים
מגבירים אכיפה בנושא האופניים החשמליים