גולן גליל

נשיא המדינה ביקר בגבול לבנון

נשיא המדינה ביקר בגבול לבנון בזירות הפעולה של "מגן צפוני". ריבלין: "כמו בכל ביקור שלי בשטח, נוכחתי גם היום כי צה"ל כולו דרוך ומוכן למתן מענה״

תמי מאור 16/12/2018
נשיא המדינה בגבול הלבנון (צילום: מארק ניימן / לע"מ)

 נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין סייר בצפון היום (ראשון, 16 בדצמבר), בזירות הפעולה של מבצע "מגן צפוני" אשר במסגרתו נחשפה הבוקר מנהרה רביעית.

הנשיא לווה בסיורו על ידי מפקד פיקוד הצפון, אלוף יואל סטריק ומפקד עוצבת הגליל, תת-אלוף רפי מילוא אשר סקרו בפניו את מרחב הפעילות ואת האתגרים הטמונים בה. לאחר מכן המשיך הנשיא למפגש עם חיילים הפועלים בגזרה במהלכו הודה להם בשם אזרחי המדינה כולם על הפעילות המאומצת. ״בזכותכם, אזרחי ישראל ותושבי הצפון בפרט, יכולים להיות רגועים ובטוחים," אמר הנשיא והוסיף: "הגעתי לכאן כדי להודות ולחזק אתכם בשם כל עם ישראל. אני מברך את הרמטכ"ל וכל הלוחמים, תומכי הלחימה, והטכנולוגים שעובדים כאן יומם ולילה על מנת להסיר את האיום ולוודא שתושבי הצפון יוכלו לישון בשקט."

 עוד הוסיף הנשיא במהלך הסיור: "המנהרות ההתקפיות של חיזבאללה, מנהרות החודרות לתחום ישראל, מהוות הפרה בוטה של הריבונות הישראלית. חיזבאללה שמציג עצמו כ'מגן לבנון' יביא בסופו של דבר לחורבנה. אנו רואים בממשלת לבנון אחראית לכל הנעשה בלבנון, ואנו מזהירים את חיזבאללה לבל יכפיף את לבנון, לאג'נדה איראנית, או ישתמש בלבנון, כבסיס לתקיפת ישראל".

 הנשיא הדגיש: "הקהילה הבינלאומית חייבת להבין כי ישראל תעשה כל הנדרש להגן על עצמה, וכי ישראל דורשת את מעורבות הגורמים הבינלאומיים, באכיפת החלטות מועצת הביטחון. היכולות הטכנולוגיות בשילוב היכולות המודיעיניות ואיכות הכוח האדם, הביאו להשיג פורץ דרך בכל קנה מידה. כמו בכל ביקור שלי בשטח, נוכחתי גם היום כי צה"ל כולו דרוך ומוכן למתן מענה. המבצע הנוכחי מוכיח את חשיבותה של המוכנות הכלל צה"לית כמו גם את מוכנות יחידות ההנדסה, לכל תרחיש שיכפה עלינו."

 


עוד בגולן גליל
חשבנו שיעניין אותך גם...
נדחתה ההתנגדות לתוכנית הותמל באופקים
נדחתה ההתנגדות לתוכנית הותמ"ל באופקים
פצועה קשה בשריפה באשדוד
הארון שנגנב
אלמונים השחיתו את הספרייה הקהילתית בנווה עמל
המדריכים הבאים
המדריכים הבאים
דירות הכשרה לצעירים על הרצף האוטיסטי
תלונה על מכת יתושים באזור הפארק
פועל נפל מגובה באתר בניה - מצבו בינוני
פועל נפל מגובה באתר בניה - מצבו בינוני
האופניים שייכים לצעירים