גולן גליל

"אישה נדירה ומקור להשראה"

לרונה רמון היה קשר הדוק עם מגדל העמק בה נוסדה התוכנית החינוכית "הטייסת" שאומצה על ידי 'קרן רמון'. לאחר מותה החליט ראש העירייה כי בית הספר החדש רמון שעתיד לקום בעיר ינציח אותה לצד בעלה ובנה אילן ואסף ז"ל

תמי מאור 18/12/2018
רונה רמון ואלי ברדה בעת ביקורה בבית הספר גיורא יוספטל (צילום: דוברות עיריית מגדל העמק)

ביום ראשון האחרון נפתחה שנת הפעילות של תוכנית "הטייסת" במפגש חגיגי שהתקיים בבסיס רמת דוד בהשתתפות ראש העירייה אלי ברדה, מנהלת בית הספר גיורא יוספטל שם נוסדה ופועלת התוכנית, מנהל התוכנית ואחד ממייסדיה ראובן צמח, מפקד הטייסת סא"ל ע', טייסים הורים וכמובן חניכי התכנית. במהלך המפגש זכו האורחים להכיר מקרוב את התוכנית שנוסדה בבית הספר גיורא יוספטל לפני 11 שנים, אומצה על ידי "קרן רמון" והופצה לבתי ספר רבים ברחבי הארץ.

שמה של רונה רמון ז"ל שנפטרה למחרת היום עלה מספר פעמים במהלך המפגש כמי שזיהתה את הפוטנציאל של התוכנית ואימצה אותה וכן על הקשר שנוצר עם מגדל העמק והעומד בראשה אלי ברדה שמקפיד להבליט את הקשר עם רמון והודיע השבוע כי "בית הספר החדש שעתיד לקום במקום גיורא יוספטל בה נוסדה התוכנית, ייקרא רמון על שמם של אילן ואסף ז"ל וכן על שמה של רונה ז"ל שנפטרה השבוע".

על רונה כתב ברדה בעמוד הפייסבוק שלו: "רונה רמון ז"ל הייתה אישיות נדירה ומקור להשראה. היא הדליקה משואה ביום העצמאות על מפעל חייה לפיתוח מנהיגות נוער בתוכנית 'הטייסת' ברוח מורשתם של בעלה, אילן ז"ל, אסטרונאוט מעבורת החלל 'קולומביה' ובנה, אסף ז"ל, טייס ח"א. קרן רמון בראשותה של רונה ז"ל אימצה את תוכנית הטייסת שפותחה במגדל העמק והפיצה אותה לבתי ספר רבים ברחבי הארץ. משפחת מגדל העמק ותלמידי הטייסת לדורותיהם מבכים על לכתה בטרם עת. יהי זכרה ברוך, אמן".

עוד בגולן גליל
חשבנו שיעניין אותך גם...
בלם של הפועל רעננה נמכר לאלופת שוייץ
בלם של הפועל רעננה נמכר לאלופת שוויץ
מוצרי וישי
מנקים ומנקים את עור הפנים
חשד: גנבה אלפי שקלים מקשישה
עלייה בנסיונות להברחת בשר משטחי הרשות
עלייה בנסיונות להברחת בשר מהרשות
אלפי יחד ייבנו ברכסים
אלפי יח"ד ייבנו ברכסים
נחנך המבנה החדש של תחנת מד"א בקריית מלאכי
"יש פה מעבר לסטיגמה על הכדורגלן המזרחי"
אופרה בפארק