גולן גליל

"אישה נדירה ומקור להשראה"

לרונה רמון היה קשר הדוק עם מגדל העמק בה נוסדה התוכנית החינוכית "הטייסת" שאומצה על ידי 'קרן רמון'. לאחר מותה החליט ראש העירייה כי בית הספר החדש רמון שעתיד לקום בעיר ינציח אותה לצד בעלה ובנה אילן ואסף ז"ל

תמי מאור 18/12/2018
רונה רמון ואלי ברדה בעת ביקורה בבית הספר גיורא יוספטל (צילום: דוברות עיריית מגדל העמק)

ביום ראשון האחרון נפתחה שנת הפעילות של תוכנית "הטייסת" במפגש חגיגי שהתקיים בבסיס רמת דוד בהשתתפות ראש העירייה אלי ברדה, מנהלת בית הספר גיורא יוספטל שם נוסדה ופועלת התוכנית, מנהל התוכנית ואחד ממייסדיה ראובן צמח, מפקד הטייסת סא"ל ע', טייסים הורים וכמובן חניכי התכנית. במהלך המפגש זכו האורחים להכיר מקרוב את התוכנית שנוסדה בבית הספר גיורא יוספטל לפני 11 שנים, אומצה על ידי "קרן רמון" והופצה לבתי ספר רבים ברחבי הארץ.

שמה של רונה רמון ז"ל שנפטרה למחרת היום עלה מספר פעמים במהלך המפגש כמי שזיהתה את הפוטנציאל של התוכנית ואימצה אותה וכן על הקשר שנוצר עם מגדל העמק והעומד בראשה אלי ברדה שמקפיד להבליט את הקשר עם רמון והודיע השבוע כי "בית הספר החדש שעתיד לקום במקום גיורא יוספטל בה נוסדה התוכנית, ייקרא רמון על שמם של אילן ואסף ז"ל וכן על שמה של רונה ז"ל שנפטרה השבוע".

על רונה כתב ברדה בעמוד הפייסבוק שלו: "רונה רמון ז"ל הייתה אישיות נדירה ומקור להשראה. היא הדליקה משואה ביום העצמאות על מפעל חייה לפיתוח מנהיגות נוער בתוכנית 'הטייסת' ברוח מורשתם של בעלה, אילן ז"ל, אסטרונאוט מעבורת החלל 'קולומביה' ובנה, אסף ז"ל, טייס ח"א. קרן רמון בראשותה של רונה ז"ל אימצה את תוכנית הטייסת שפותחה במגדל העמק והפיצה אותה לבתי ספר רבים ברחבי הארץ. משפחת מגדל העמק ותלמידי הטייסת לדורותיהם מבכים על לכתה בטרם עת. יהי זכרה ברוך, אמן".

עוד בגולן גליל
חשבנו שיעניין אותך גם...
ניר קריסטל
סיירת הורים חוזרת לפעול ביום העצמאות
לג בעומר בצריף בן-גוריון
ל"ג בעומר בצריף בן-גוריון
בכל שנה מתגלים בישראל כ - 450 ילדים חולי סרטן -  קנאביס רפואי יכול לסייע להם
האגודה למלחמה בסרטן תערוך לראשונה בישראל יום עיון ארצי להורים לילדים חולי סרטן בנושא רפואה משלימה ושימוש בקנאביס רפואי בקרב ילדים
השחקנית ליליאו ברטו
בית ספר כצנלסון כפר סבא מנגיש את חנוך לוין לדור האייפד והאייפון
הפוליטיקה של כפר סבא
הפוליטיקה של כפר סבא
פסטיבל מוזות בשוהם
עבודות תשתית בשכונת נווה זמר
לחץ התושבים נשא פרי
אישה התחשמלה למוות בראשון לציון