גולן גליל

צעיר מטבריה הואשם בהטרדת נערות וצעירות

הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד צעיר בטענה שהטריד עשרות נערות וצעירות באמצעות שיחות טלפוניות וברשתות חברתיות

מיכאל פרוסמושקין 22/01/2019
כתב אישום חמור (iclipart)

חוקרי משטרת ישראל עצרו צעיר מטבריה אשר במהלך שנת 2018 הטריד על פי החשד טלפונית עשרות נערות וצעירות, בשיחות וחומרים בעלי תוכן מיני ואימרות בוטות ופוגעניות. 

לטעת המשטרה, החשוד נהג להתקשר לקורבנות במשך כל שעות היממה עשרות ומאות פעמים, ממספרים "פיקטיבים" אותם רכש באפלקציה מיוחדת. הנפגעות בטווח השנים 16 עד 24 חלקן אף חילות, נחשפו למסכת של הטרדות רציפה, ולמרות תחנוניהן שיפסיק, המשיך הנאשם להטרידן. במקרים בהם חסמו הקורבנות את מספר הטלפון של החשוד הוא היה מצמיד מספר "פקטיבי" אחר למכשירו וממשיך במעשיו.

החקירה החלה בסוף חודש דצמבר עם תלונה של צעירה בת 20 אשר סיפרה על מסכת הטרדות במשך תקופה ארוכה בה הנאשם היה מתקשר איליה, שולח הודעות ותמונות בעלות אופי מיני לפלאפון הנייד שלה בשעות "לא נורמאליות" כהגדרתה . שולח הודעות בעלות אופי מיני לאינסטגרם שלה ואפילו יודע פרטים אישיים עליה. 

מיד עם הגשת התלונה חוקרי משטרת ישראל פתחו בחקירה במסגרתה גבו עדויות והחלו בפעולות סמויות  לגלות את זהות הנאשם, לעצור את הטרדותיו  ולהביאו לדין.

לתדהמת החוקרים  במסגרת החקירה הסמויה הם הצליחו לאתר עוד 12 בנות שהיו קורבנות להטרדות טלפונית וברשתות החברתיות מצד הנאשם. אותן נערות שסבלו מהטרדות הנאשם הופתעו לקבל שיחות טלפון מהמשטרה, חלקן  חששו בהתחלה כי מדובר בתרמית נוספת של הנאשם ורק לאחר שוידאו כי אכן מדובר בחוקרי משטרה שמחו וסיפרו לחוקרים על כל מסכת ההתעללויות של הנאשם והסבל שהן חבו.

בחקירה מורכבת תוך שימוש באמצעים טכנולוגים הצליחו החוקרים לגלות את זהות הנאשם הוא נעצר למשך מספר ימים שלאחריהם, בהחלטת בית המשפט, שוחרר לביתו בתנאים מגבילים ביניהם מעצר בית. החקירה הסמויה הפכה לגלויה במסגרתה אותרו עוד כ- 20 קורבנות שסבלו מהטרדותיו. הקורבנות שמחו לשמוע על מעצרו של הנאשם והתבטאו כי "סוף סוף הסיוט נגמר".

בסיום חקירה אינטנסיבית גיבשו החוקרים תשתית ראייתית כנגד הנאשם, כל חומרי החקירה הועברו לפרקליטות מחוז צפון אשר הגישו לבית משפט השלום בטבריה כתב אישום המייחס לנאשם למעלה מ- 20 אישומים ביניהם הטרדות באמצעות מתקן בזק, מעשים מגונים והטרדות מיניות – העתק מכתב האישום ניתן לקבל מדובר פרקליטות מחוז חיפה ומחוז צפון.

עוד בגולן גליל
מיכאל פרוסמושקין 18/06/2019
מיכאל פרוסמושקין 14/06/2019
מיכאל פרוסמושקין 14/06/2019
מיכאל פרוסמושקין 09/06/2019
מיכאל פרוסמושקין 30/05/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
גבירותיי ורבותיי, מהפך!
מדוע אין אכיפה בעיר?
תפריט בריא בקפיטריות בבתיה"ס
פרוייקט רובע 1 בירושלים
החל שלב הבנייה של פרויקט רובע 1 בירושלים
רוכב אופניים הואשם בגין אלימות בכביש
רוכב אופניים הואשם בגין אלימות בכביש
נתפס משלוח אלמוגים לא חוקי לבעל חנות בצפון
נתפס משלוח אלמוגים לא חוקי
תותים מעזה נתפסו במחנה יהודה
טיפים חשובים לבחירת חברה לביטוח רכב
חברה לביטוח הרכב